fotbal_hracKuriózní moment nastal v nedělním zápase 9. kola Gambrinus ligy mezi Ústím nad Labem a Českými Budějovicemi (1:1). Hostující útočník Tomáš Stráský v čase 84.45 na hřišti vystřídal Luboše Pecku, o devatenáct vteřin později ale viděl za faul na ústeckého Volka červenou kartu a musel opustit trávník.

Celá situace se seběhla velmi rychle a Stráský se na trávníku nestihl ani rozkoukat. "Přišel jsem na hřiště, když jsme měli rohový kop. Ústí si ale vytvořilo protiútok a já jsem, ve snaze zastavit protihráče, chtěl vypíchnout balon, což se mi bohužel nepovedlo. Dopadlo to tak, jak to dopadlo," řekl českobudějovický útočník ke svému vyloučení.

"Byl to můj nejkratší pobyt na hřišti v kariéře, moc dlouho jsem tam nebyl. Ani nevím, kolik vteřin to bylo, ale na minuty se to počítat nedalo," dodal Stráský. "Ústí na nás šlo v převaze, tu akci jsem chtěl zastavit. Byl jsem nejblíže. Je kuriózní, že za tohle budu další zápas stát. Možná mi dají výjimku a příště mě třeba alespoň v té 87. minutě na hřiště pustí," zlehčoval své vyloučení Stráský. Poté už mluvil vážněji. "Kdybychom zůstali v jedenácti, třeba jsme ještě Ústi mohli porazit. To už se však nedozvíme."

Po zápase se Stráský od svých spoluhráčů výtek nedočkal. "Spíš se mi smáli. Takhle krátce být na hřišti, to se jen tak nevidí," uvedl budějovický útočník. Ani trenér Jaroslav Šilhavý svého svěřence nijak trestat nebude. "Zviditelnil se. Ale myslím si, že v tom počátku, když jsme kopali roh, vytvořil šanci. Nadzvedl balon, bohužel to tam nikdo z našich hráčů nedoklepnul. Za vyloučení ho trestat nebudu," prohlásil Šilhavý.

zdroj: MEDIAFAX