gymnastikaV sobotu 20. listopadu 2010 se konal závod „Krajského přeboru“ ve sportovní gymnastice družstev, pořádaný oddílem Lokomotiva Veselí nad Lužnicí. Zajímavostí bylo, že závod jednoho krajského přeboru zahrnoval vlastně kraje dva, a to Jihočeský kraj i kraj Vysočina. Oddíly se snažily navzájem si vypomoci a tak se některé spojily, aby vytvořily kompletní družstva.

V kategorii „Miniliga“ měla pelhřimovská gymnastika družstvo kompletní ve složení Dohnalová Anička, Malinková Anička a Plešáková Natálka. Bohužel se toto trio muselo obejít bez podpory Karolínky Šafratové, která se omluvila pro nemoc. Děvčata předvedla své nejlepší výkony, bohužel na medaili to nestačilo a musela se smířit se šestým místem.

gymnastika_1
Ve IV. Lize SG Pelhřimov nesestavil družstvo, jelikož se na pátečním tréninku zranila Hašková Eliška a tak jediná závodnice našeho týmu Jiříková Lucie doplnila kádr Lokomotivy Veselí nad Lužnicí. Děvčata Lokomotivy závodila na své domácí půdě jako o život a podpořené výkonem Lucie Jiříkové, která zařadila některé prvky větších obtížností na bradlech a prostných si tak nečekaně dokráčela pro titul „Přeborníka Kraje“.

Kategorie III. Liga žákyň B obsadilo 1. místo družstvo Slovanu Jindřichův Hradec.

II. Liga, ve které se mimochodem první družstvo kvalifikuje na Mistrovství České republiky, přinesla boj a kvalitní výkony, z něhož si vítězství odnesl oddíl Merkur České Budějovice.

gymnastika_2
V posledních dvou kategoriích bohužel nemělo město Pelhřimov žádné zastoupení, nicméně tímto děvčata ještě neskončila a již další víkend je čeká dvojboj na bradlech a prostných v jihočeské metropoli České Budějovice.

REKLAMA