PA220547Přestože bylo v sobotu 4. prosince 2010 venku mrazivé počasí, početná část jihočeských gymnastek a také gymnastek z Pelhřimova se sešla na desátém ročníku Memoriálu Petra Kouby, kde se konal poslední závod sportovních gymnastek v Českých Budějovicích ve dvojboji na bradlech a prostných.

V kategorii Miniligi měly pelhřimovské gymnastky tři želízka v ohni. Velice dobře zazávodila Zlatka Vratišovská, která se sevým výkonem umístila na 12. místě, těsně za ní skončila Kája Šafratová na 15. příčce a třetí ze trojice Anička Malinková skončila na 17. místě. Děvčata závodila letos v této kategorii Miniliga poprvé a tak je ještě čeká hodně práce a tréninku.

PA220550
V kategorii IV. liga se nám představila pelhřimovská Lucie Jiříková a Eliška Hašková. Eliška prošla dvojbojem velice pěkně jen škoda, že jí chybí větší obtížnost sestav, což jí také posunulo na 9. místo. Lucii Jiříkové, která představila velice obtížné a bonifikované sestavy, se tentokrát úplně nevedlo podle představ. Přesto svojí obtížnou sestavou o pár setinek vyhrála. Pro Lucku Jiříkovou to však není závod poslední. Družstvo děvčat ze Sokolu Domažlice se nominovalo na Mistrovství České republiky družstev v Ostravě 11.- 12. prosince. Lucka posílí jako hostující závodnice jejich družstvo na Mistrovství ČR. Takže jí a jejímu družstvu přejeme hodně úspěchů v Ostravě.