lyzovaniSkiareál Lipno hlásí i během nynější oblevy dobré sněhové podmínky. Martin Řezáč ze skiareálu řekl v pondělí agentuře Mediafax, že se na Lipně lyžuje na všech sjezdovkách.

Přírodního sněhu mimo sjezdovky sice ubylo, ale na sjezdovkách ho leží až 80 centimetrů. Otevřeny jsou všechny sjezdové tratě o celkové délce 8,2 kilometru a v provozu všechny lanovky a pojízdné koberce v dětském Foxparku. Skiareál je v provozu denně od 8.30 do 16.00 a také večer od 18.00 do 21.00 hodin.

"V současné době se nám vyplácí bohaté zásoby technického sněhu, které jsme pro případ oblevy vytvořili v mrazivém prosinci. Díky nim máme i v těchto dnech dostatek sněhu na všech sjezdovkách," říká Radek Krátký, mistr zasněžování ze Skiareálu Lipno.

Lednové zimní radovánky patří na Lipně k nejlepším v průběhu sezóny, protože se lyžuje bez čekání a také platí speciální výhody pro rodiny s dětmi nebo třeba studenty. Od pondělí do pátku se mohou děti až do18 let včetně v doprovodu lyžujícího rodiče těšit na denní nebo večerní skipas za symbolickou dvacetikorunu. Ubytovatelé v lipenských hotelech a penzionech pro změnu nabízejí hostům pobytové balíčky se slevou až 50 procent na skipasy a další výhody jako slevu na vstup do vodního ráje nebo na skiservis. "Skipas za dvacetikorunu jako dárek čeká také na všechny, kdo v daný den slaví jmeniny nebo narozeniny," dodal Řezáč.

Současné teplé počasí sice zkazilo náladu běžkařům a bruslařům, ale sjezdaři zoufat nemusí. Přes den se teploty pohybují lehce nad nulou, ale v noci klesají k bodu mrazu, což pomáhá zlepšit kvalitu sjezdovek. "Ty jsou díky nočnímu ochlazení po ránu vymrzlé a lyžování je tak nejlepší během dopoledne," doplnil Řezáč.

zdroj: MEDIAFAX