fotbal 03K velké bitvě o setrvání v nejvyšší soutěži se před nedělním zápasem 14. kola Gambrinus ligy schyluje na jihu Čech. Dynamo České Budějovice na svém stadionu od 15 hodin přivítá Viktorii Žižkov, půjde o souboj 14. a 15. celku tabulky. Jihočeši mají proti svému soupeři doma bilanci šesti výher, tří remíz a dvou porážek. Poslední souboj na Střeleckém ostrově se odehrál 2. listopadu 2008, Jihočeši v něm prohrávali již 0:2, přesto nakonec slavili výhru 3:2. Oběma týmům se však na podzim nedaří, kouč Dynama František Cipro proto neočekává lehké utkání.

"Pro nás i pro Žižkov to bude klíčový zápas. Bude to zápas o šest bodů, jak se říká. Tentokrát tomu tak skutečně je," uvedl zkušený budějovický trenér. Budějovičtí fotbalisté se už v průběhu října dvakrát s Žižkovem střetli. V rámci poháru Ondrášovka Cup nejprve doma vyhráli 1:0 a poté v odvetě remízovali 1:1, čímž si zajistili postup do jarního čtvrtfinále. "Ty zápasy poháru jsou ale jiné. Žižkov bude mít teď daleko větší motivaci a vyřazení z poháru nám bude chtít oplatit," uvědomuje si Cipro.

REKLAMA

Jihočeši měli reprezentační pauzu na to, aby za hlavu hodili nevydařené utkání v Liberci (prohráli 4:0), po kterém dostali podmíněné pokuty. "Hráči to mají ve svých rukou. Pokud v posledních třech zápasech uhrají alespoň šest bodů, pokuta se jim promine," říká Cipro. Jako v průběhu celého podzimu má trenér Dynama problémy se zdravotním stavem svých hráčů. "Riegel i Rýdel sice vypadají již dobře a možná by mohli hrát, i když určitě ne v základní sestavě. Jenže bohužel se nám vážně zranil Michal Petráň, který jde v pátek na operaci. Má únavovou zlomeninu zánártní kůstky, dostane do nohy šroub a minimálně tři až čtyři měsíce bude mimo," uvedl Cipro. Otazník visí také nad startem Petra Javorka (bolavé lýtko) a Luboše Pecky (problém s achilovkou).

Žižkov bude v nedělním utkání postrádat Richarda Kaloda pro úraz hlavy a Kevina Lafrance, který si ještě doléčuje zraněný kotník. "Uvidíme, jak na tom kdo bude, ale doufáme, že další omezení nebudou. Čeká nás třetí měření sil s jedním mužstvem v krátké době a netroufám si říci, zda to může být výhodou nebo ne. Musíme to brát tak, že každý bod ze hřiště soupeře, je v naší situaci hodně důležitý. Navíc jsme sousedé v tabulce se sedmi body a tak je jasné, že případná výhra oběma hodně pomůže," hodnotí situaci trenér Martin Pulpit.

Během reprezentační přestávky se žižkovské mužstvo snažilo zapracovat nejen na odstranění chyb v minulých zápasech, ale také na vylepšení psychiky. "To, jestli se to podařilo, se ukáže až v neděli odpoledne. Hráči jsou profesionálové a vědí, o co hrají," dodává kouč Viktorie Žižkov.

 


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

 

REKLAMA