fc_vysocina_logoFC Vysočina se stal partnerem a spoluorganizátorem tradičního turnaje v minifotbalu žáků 6. a 7. tříd základních škol okresu Jihlava. Jeho kvalifikační kolo proběhlo pod názvem FC Vysočina Cup ve středu 1. června na umělé trávě v areálu Na Stoupách v Jihlavě. Turnaj byl zároveň zařazen do programu mezinárodní fotbalové federace UEFA „Fotbal pro všechny – Grassroots day“.

Tradičním pořadatelem tohoto turnaje základních škol je Asociace školních sportovních klubů a dále se na něm podílí i Krajský fotbalový svaz Vysočina. Na programu dnešního kvalifikačního kola bylo odehrání dvou skupin, v nichž startovalo po osmi základních školách. Do finálového klání, které je na programu v témže areálu v úterý 7. června, postoupila šestice nejlepších – jihlavské základní školy E.Rošického, Demlova a Seifertova, dále pak základní školy z Luk nad Jihlavou, Dušejova a Velkého Beranova.

„Cílem našeho zapojení do turnaje bylo pozdvihnout jeho zviditelnění a atraktivitu pro jeho účastníky. Nejlepší týmy se díky našim partnerům mohou těšit na hodnotné ceny, pro všechny zúčastněné jsme zajistili pitný režim během turnaje a finalisty příští úterý jistě velice potěší možnost sehrát utkání proti prvnímu týmu FC Vysočina. Naši hráči poté budou k dispozici pro autogramy a společně s ředitelem Zdeňkem Tulisem a trenérem Josefem Vrzáčkem nebudou chybět u slavnostního vyhlášení výsledků,“ řekl více k turnaji tiskový mluvčí FC Vysočina Miroslav Fuks.

Doplňte, že konání FC Vysočina Cupu sponzorsky podpořily firmy INA SPORT – HUMMELL a Sodo Duo z Nové Vsi u Chotěboře.