fc_vysocina_hraci_zapasFotbalisté FC Vysočina změřili síly s prvoligovým Slovanem Liberec. Ten v letní přípravě zatím provází velmi dobrá forma a střelecká potence, což tým kouče Šilhavého potvrdil ve druhé části proti jihlavské „juniorce“. V té první, v níž se představila silnější sestava FC Vysočina, se hrál zcela vyrovnaný zápas. Pod konečné skóre 5:3 (2:1) se hattrickem podepsal Rabušič, po jedné brance vstřelili Štajner a Gebre Selassie a na druhé straně se z gólu radovali Dort a dvakrát Bača.

V první půli se na hřišti odehrával kvalitní a vyrovnaný duel. Gólem zaváněla 15. minuta, kdy Dort přímo z rohového kopu trefil spojnici. Tentýž hráč v 31. minutě trefil čisté břevno střelou z 20ti metrů. Do třetice to už jihlavskému špílmachrovi vyšlo. Ve 32. minutě krásně přes zeď zakroutil přímý kop – 0:1. Liberec však brzy vyrovnal. V 35. minutě po pravém křídle unikl Gebre Selassie a následný odražený míč uklidil do sítě exjihlavský Michael Rabušic. Ve 40. minutě mohla Vysočina znovu vést, ale Sedláček hlavou mířil nad. Konečnou podobu skóre v první půli dal znovu Rabušic, který ve 45. minutě využil jihlavských chyb, dostal se za obranu a skóroval – 2:1.

První půlhodina druhé půle se odehrávala v režii Liberce. Slovan svoji sestavu pozměnil jen minimálně a velmi omlazenou jedenáctku Jihlavy výrazně přehrával. V 51. minutě zvýšil na 3:1 Rabušic, když se ve vápně dokázal s míčem otočit kolem Gavriće. V hodině hry předvedl svoji genialitu Štajner. S míčem u nohy postupoval k jihlavskému vápnu a ustupující beky Vysočiny i gólmana Uvarenka přeloboval ve stylu Karla Poborského – 4:1. V 68. minutě se branky dočkal čerstvý reprezentant a další exjihlavský fotbalista Theodor Gebre Selassie. Po Štajnerem rychle rozehraném přímém kopu před prázdnou brankou proměnil přihrávku Breznaníka. Liberec v závěru polevil a Vysočina toho využila. V 80. minutě trefil Demeter břevno po předchozí kombinaci Karlíka s Vackem. O minutu později hodil Cihlář dlouhý aut na hlvu Bači a ten hlavičkoval přesně k zadní tyči – 5:2. V 84. neproměnil Demeter velkou šanci, z niž vzešel jen roh. Na ten si nejvýše vyskočil Bača a vstřelil svůj 4. gól v letní přípravě – 5:3.

„Do zápasu jsem šli po skončení velmi náročného kondičního soustředění v Novém Městě. S jeho průběhem jsem byl velice spokojený, vše nám vyšlo. V Hotelu SKI a v jeho okolí jsme nalezli výborné podmínky k tréninku i přípravě. Jsem rád, že jsme ho absolvovali bez zranění, ikdyž se někteří nevyhnuli krkolomným  pádům na kole,“ s úsměvem dodal kouč Roman Pivarník, který se vrátil k hodnocení zápasu: „Chtěli jsme zátěž po soustředění rozložit na více hráčů, tudíž většina z nich odehrála jen jeden poločas. V první půli jsem byl s našim výkonem spokojen. Hráči předvedli dobré i špatné věci, byli však Slovanu zcela vyrovnaným soupeřem. Mrzely mne inkasované góly, které byly velmi zbytečné. Takové situace musíme zvládat, uhrát. Do druhé půle jsme nasadili větší množství mladých hráčů. Ti si prošli cenou školou a přesvědčili se o kvalitě prvoligového soupeře. V pondělí nás čeká zúžená kádru na 21 hráčů a 3 brankáře,“ uzavřel své hodnocení jihlavský trenér. Ten v Nymburce postrádal nemocného Šimáčka a individuálně trénující Vaculíka, Tlustého a Kučeru.

I. půle: Uvarenko – Gabriel, Komárek, Gavrić, Šilinger – Dolejš, Velický, Dort, Krutý – Sedláček, Tecl. II. půle: Uvarenko – Kryštůfek, Komárek (55. Fadrný), Filip, Gavrić (55. Cihlář) – R.Demeter, Vacek, Karlík, Kosak – Sedláček (55. Bača), Simr.