Devíti obcí na Českobudějovicku se týká odkalení více než 11 kilometrů dlouhého hlavního vodovodního řadu, které provede Jihočeský vodárenský svaz. Práce v úseku Dubné–Hlavatce jsou naplánovány na 22.–23. listopadu. Při té příležitosti bude vyměněn i hlavní sekční uzávěr.

REKLAMA

Na tento řad jsou přímo napojeny obce Žabovřesky, Čakov, Čakovec, Jankov, Dehtáře, Břehov, Radošovice, Tupesy a Hlavatce. Společnost Čevak se jako provozovatel vodohospodářského majetku dotčených měst a obcí postará o náhradní zásobování těchto lokalit pitnou vodou.

„Na většině míst budou dodávky zajištěny z akumulací čerpacích stanic, v případě výpadku přistoupíme k náhradnímu zásobování. Voda nepoteče pouze v obcích Dehtáře a Břehov, kde budou umístěny cisterny,“ řekl provozní ředitel společnosti Čevak Lubor Tomanec.

Dodávky pitné vody budou obnoveny neprodleně po skončení prací. Na některých místech může dojít k dočasnému poklesu tlaku a zakalení vody. „Zakalenou vodu doporučujeme nekonzumovat, dokud znovu nepoteče z kohoutku čirá. Voda je po odtočení v pořádku. Pokud by přece jen došlo k jejímu požití, není nutné se ničeho obávat. Voda je zdravotně nezávadná a pod stálou dezinfekcí,“ vysvětlil Lubor Tomanec.

„Pokud by zákal vod přetrvával, žádáme odběratele, aby se obrátili na bezplatnou havarijní linku Čevaku 800 120 112,“ uzavřela mluvčí společnosti Jitka Kramářová.

REKLAMA