Atmosféra prázdninového cestování a vůně moře ovládne v letošní sezoně Vodárenskou věž v areálu společnosti Čevak v českobudějovické Mánesově ulici. Tradiční komentované prohlídky doprovodí fotografická výstava Na vodě a na kole. K vidění budou unikátní snímky, které při společných plavbách a cyklistických vyjížďkách po Středomoří pořídili organizátoři i účastníci výletů.

„Sezonu zahajujeme 13. dubna. Prohlídky budou začínat pravidelně v pátek ve 13, 14.30 a 16 hodin, v sobotu a v neděli můžete krom uvedených časů také na dopolední prohlídku od 10 hodin,“ zve mluvčí společnosti Čevak Jitka Kramářová.

REKLAMA

Návštěvníky ve věži čeká celkem 106 schodů a dvě videoxpozice. Prostřednictvím první se vydají až do doby baroka a zažijí stavbu Vodárenské věže „na vlastní oči“. V další části budou sledovat rozvoj vodárenství ve městě až do současnosti.

Maximální počet míst v každé skupině je dvacet, proto si mohou zájemci rezervovat prohlídku předem na www.vodarenskavezcb.cz. Celkem lze takto rezervovat patnáct míst, ostatní zůstanou k dispozici pro volně příchozí. Vstup je zdarma.

Výstava Na vodě a na kole nabízí neobvyklý pohled na ostrovy a části pobřeží chorvatského Jadranu. Známá místa jsou zachycena z netypického úhlu pohledu. Mnoho fotografií pochází však z méně známých a obtížněji přístupných míst, která v turistických průvodcích nenajdete. Tematicky jsou rovnoměrně zastoupeny zajímavosti přírody, lidé, kulturně-historické památky, moře a aktivní poznávání ostrovů.

Snímky najdou návštěvníci ve všech patrech Vodárenské věže, další mohou obdivovat také o pár kroků dál v nedávno rekonstruovaném vodojemu.

Technická památka z roku 1724 byla veřejnosti poprvé zpřístupněna v září roku 2015. Každoročně ji navštíví tři tisíce lidí a stala se tak nejnavštěvovanějším vodárenským objektem v Jihočeském kraji.

Neméně zajímavé je i okolí Vodárenské věže s naučnou stezkou a lákadly v podobě dvou vodních prvků. „Věříme, že právě v jarních a letních měsících se toto místo stane zajímavým nejen k poznání, ale i odpočinku,“ podotkla na závěr mluvčí Čevaku.

REKLAMA