obeseniKriminalisté pátrají po totožnosti oběšeného muže nalezeného v lese u Rychnova nad Malší na Českokrumlovsku a žádají veřejnost o pomoc. Policejní mluvčí Michaela Pavlíčková řekla v úterý agentuře Mediafax, že veškeré informace přijmou policisté na lince 158.

Ve čtvrtek 12. května v odpoledních hodinách se v lesním masivu zvaném Obst za obcí Rychnov nad Malší našel oběšený muž. Kriminalisté však do současné doby neznají jeho totožnost.

"Asi 30letý muž, vysoký asi 175 centimetrů, střední postavy, měl na sobě khaki zimní prošívanou bundu s kapucí a kapsou na hrudníku, flanelovou košili se vzory béžovo bílých kostek, rolák melírované barvy se stojáčkem a emblémem University first class, khaki triko s krátkým rukávem, na hrudi s obrázkem plamene s nápisem Spit fire. Na sobě měl dále plátěné kalhoty khaki barvy bez označení s koženým opaskem a kovovou přezkou šedé barvy. Pod kalhoty měl muž oblečené tepláky světle modré barvy. Boty měl šněrovací kotníkové turistické, šedo černé bravy značky Artra o velikosti 42," řekla Pavlíčková.

U sebe měl muž otevírací nožík Victorinox červené barvy s vývrtkou, koženkovou peněženku s malou finanční hotovostí v eurech, hodinky bez pásku, fotografii dívky, obrázek svaté Terezy s modlitbou na druhé straně v anglickém jazyce a plátěnou brašnu olivově zelené barvy a nápisem 42nd avenue USA New York se dvěma popruhy před rameno, v níž měl několik drobností.

"Důležitá pro identifikaci muže by mohla být u něj nalezená fotografie mladé dívky, případně i zelená kšiltovka s motivem postavy chlapce na voru. V souvislosti s pátráním po totožnosti muže tedy žádáme občany o pomoc. Pokud někdo zná dívku z fotografie nebo zná nalezeného muže, viděl ho, ví, o koho jde nebo ho dokonce pohřešuje, ať se obrátí na nejbližší policejní služebnu nebo na linku 158," dodala Pavlíčková.

zdroj: MEDIAFAX