OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

parkovisteSlužby města Jihlavy provozují placená městská parkoviště v Jihlavě. Už příští týden 15. prosince 2010 zahájí nově zkušební provoz placení parkovného pomocí SMS. Ostrý provoz, pokud nenastanou žádné závažné problémy, by měl být spuštěn od 1. ledna 2011.


placene_parkoviste_01
Pravidla pro řidiče budou přesně stanovena. Instrukce naleznou přímo na místě, a to konkrétně na sloupcích označujících placené parkoviště. Jak mají řidiči postupovat uvedou Služby města JIhlavy také na svých webových stránkách a podpoří tuto novou službu i placenou inzercí.

placene_parkoviste_02
Placená parkoviště jsou v Jihlavě rozdělena do tří zón dle hodinové sazby na třicet, dvacet a deset korun českých za jednu hodinu. Základní cena za SMS bude dvacet korun českých pro koncového uživatele. Za tuto cenu bude moci parkovat třicet minut, čtyřicet pět minut a devadesát minut na parkovišti podle zóny.

placene_parkoviste_03
Pomocí SMS bude moci zaplatit i násobky času ceny. Kontrola bude probíhat jako doposud přes městskou policii. Jsou dvě možnosti, první u klasického placení mincemi, že i nadále bude policista kontrolovat zda má řidič parkovací lístek za čelním sklem svého auta. Druhá, že pokud tam parkovací lístek nebude, tak policista pomocí speciálního mobilu provede kontrolu o zaplacení SMS parkovného. Ceny platné při platbě v hotovosti u parkovacích automatů zůstávají pro rok 2011 stejné jako v letošním roce.
REKLAMA