Podle průzkumu bude druhé kolo prezidentské volby napínavé

volbyJak vyplývá z exkluzivního průzkumu, který zpracovala společnost SANEP pro deník BLESK, z preferencí hlasů rozhodnutých voličů, kteří se zúčastnili prvního kola prezidentské volby a hodlají se zúčastnit i druhého kola, vyplývá těsný náskok Miloše Zemana nad Karlem Schwarzenbergem. Z tohoto šetření, které monitorovalo příklon voličů devíti kandidátů z prvního kola k jednomu z dvojice postupující do druhého kola prezidentské volby je tedy zřejmé, že druhé kolo prezidentské volby bude skutečně vyrovnaným soubojem dvou výrazných  osobností.

Číst dál...

Dopřejte klidné svátky i hasičům aneb rady, aby u Vás na vánoce nehořelo

vanoce advent 001Vánoční svátky jsou symbolem rodinné pohody, štěstí a radosti. Každoročně ale znamenají také více požárů v domácnostech, a tím pádem více práce pro hasiče. Zvláště v předvánočním shonu, při vaření, pečení a přípravách se snadno zapomene na bezpečnostní pravidla, která je potřeba dodržovat, když máme doma hořící svíčky. A ty právě v tomto období zapalujeme nejčastěji.

Číst dál...

Dejte si pozor na zamrzlé vodoměry

zamrzly vodomerNepříjemnost v podobě zamrzlého vodoměru pomáhali zaměstnanci vodohospodářské společnosti ČEVAK  od začátku letošního roku řešit už více než dvěma tisícovkám zákazníků z jihu a západu Čech. Postarat se o vodoměr a to nejen při mrazech přitom musí majitel nemovitosti.  „Letošní lednové a únorové mrazy byly skutečně extrémní. Roční průměr mrazem poškozených vodoměrů se pohybuje mezi 500 –800, letos jich zatím bylo 2 100,“ popsala mluvčí společnosti ČEVAK a.s. Jitka Kramářová.

Číst dál...

REKLAMA