Jihočeské hrady a zámky rozšířily prohlídkové trasy

hlubokaHrad v Nových Hradech se v letošním roce stal čtvrtým objektem ve správě Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích, který otevírá své brány i během zimy. Významně tak obohacuje dosavadní nabídku zimních prohlídkových tras, které nabízí hrad Rožmberk, zámek Hluboká a Hradní muzeum v Českém Krumlově. 

Číst dál...

Jihočeští hasiči vyhlásili boj rampouchům

hasici rampouchyOd pondělí 21. ledna do středečního odpoledne zasahovaly jednotky HZS Jihočeského kraje přibližně u stovky událostí, při kterých odklízely následky sněhové kalamity, jež se na konci minulého týdne přehnala přes území Jihočeského kraje. 

Číst dál...

Podle průzkumu bude druhé kolo prezidentské volby napínavé

volbyJak vyplývá z exkluzivního průzkumu, který zpracovala společnost SANEP pro deník BLESK, z preferencí hlasů rozhodnutých voličů, kteří se zúčastnili prvního kola prezidentské volby a hodlají se zúčastnit i druhého kola, vyplývá těsný náskok Miloše Zemana nad Karlem Schwarzenbergem. Z tohoto šetření, které monitorovalo příklon voličů devíti kandidátů z prvního kola k jednomu z dvojice postupující do druhého kola prezidentské volby je tedy zřejmé, že druhé kolo prezidentské volby bude skutečně vyrovnaným soubojem dvou výrazných  osobností.

Číst dál...

REKLAMA