AKTUÁLNĚ: Přinášíme dosavadní sumarizaci povodní v číslech hasičů

hasici autoVe dnech 1.6-3.6.2013 proběhla po intenzivních a silných deštích záplava na většině území Jihočeského kraje. Nejvíce postižené okresy jsou Tábor, Písek, České Budějovice, Český Krumlov, Prachatice. Během těchto dnů byl na OPIS HZS JčK zaznamenán masivní nárůst volání na tísňovou linku. Tyto požadavky OPIS HZS Jihočeského kraje neprodleně řešil a vysílal síly a prostředky k řešení mimořádných událostí. Jednotky HZS Jč. kraje a jednotky sboru dobrovolných hasičů obcí řešily cca 530 mimořádných událostí.

Číst dál...

Jihočeské hrady a zámky rozšířily prohlídkové trasy

hlubokaHrad v Nových Hradech se v letošním roce stal čtvrtým objektem ve správě Národního památkového ústavu v Českých Budějovicích, který otevírá své brány i během zimy. Významně tak obohacuje dosavadní nabídku zimních prohlídkových tras, které nabízí hrad Rožmberk, zámek Hluboká a Hradní muzeum v Českém Krumlově. 

Číst dál...

Jihočeští hasiči vyhlásili boj rampouchům

hasici rampouchyOd pondělí 21. ledna do středečního odpoledne zasahovaly jednotky HZS Jihočeského kraje přibližně u stovky událostí, při kterých odklízely následky sněhové kalamity, jež se na konci minulého týdne přehnala přes území Jihočeského kraje. 

Číst dál...

REKLAMA