cisticka cevak pano ikonaVzdělávací program „DOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří“, který je zaměřený na osvětu a výchovu v oblasti odpadní vody, spustil v těchto dnech své webové stránky. Návštěvníci na www.doodpadu.cz najdou nejen podrobné informace o projektu a aktuality, ale i množství informací, tipů a rad.

REKLAMA

„Zájemci se seznámí například s jednotlivými druhy odpadu, které nepatří do toalety nebo kuchyňského dřezu, ale lidé to občas nedodržují. Zároveň jim také vysvětlujeme i proč to nedělat a kam tyto odpadky správně patří,“ přiblížila tisková mluvčí společnosti ČEVAK a.s. Jitka Kramářová.

Web je stejně jako celý vzdělávací program rozdělen do dvou částí. V sekci „pro základní školy“ si děti a učitelé mohou přečíst několik dobrých důvodů, proč si do třídy pozvat kocoura AGIho, který je průvodcem celého projektu, i jak si výukovou hodinu objednat.

V části určené středoškolákům byla v těchto dnech zahájena soutěž na téma „Co do kanalizace nepatří, aneb To fakt nevyčistíš“. Úkolem třídních kolektivů je seznámit vybranou cílovou skupinu s tím, co nepatří do kanalizace. „Ztvárnění záleží jen na jejich kreativitě a invenci. Mohou vytvářet reklamní spoty, plakáty, krátká videa či cokoli jiného. Autoři nejúspěšnějších prací, které vyhlásíme na jaře příštího roku, získají finanční příspěvek na maturitní ples,“ řekla tisková mluvčí společnosti ČEVAK a.s. Jitka Kramářová.

Na www.doodpadu.cz se mohou třídní kolektivy do soutěže zaregistrovat, přečíst si její pravidla a získat i pár dobrých rad pro zpracování vybraného tématu.

O projektu DOODPADU
Vzdělávací program „DOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří“, zahájila v letošním roce společnost Energie AG Bohemia a její dceřiné společnosti ČEVAK a.s., VaK Beroun, VHOS Moravská Třebová, VODOS Kolín, VS Chrudim a AQUA SERVIS Rychnov nad Kněžnou.

Tyto společnosti se zaměřují na provozování vodohospodářského majetku měst a obcí. Kromě dodávek pitné vody zajišťují i čištění odpadních vod. Bohužel, v odpadní vodě, a tedy i v kanalizaci, velmi často končí předměty a látky, které do ní nepatří. Nejenže poškozují kanalizační potrubí a další zařízení, ale také zvyšují náklady na čištění odpadních vod.

Toaleta není odpadkový koš! I to je jedno z klíčových témat, kterým se program DOODPADU zabývá. Tím, že něco vyhodíme nebo vylijeme do záchodu či dřezu, totiž problém nemizí, ale začíná. „Zatímco odpad jsme se již naučili velice dobře třídit, stále zapomínáme na to, že i zacházení s odpadní vodou má svá pravidla a právě ta chceme prostřednictvím projektu DOODPADU vštípit nejen dětem, ale i široké veřejnosti,“ řekl vedoucí marketingu a komunikace ENERGIE AG BOHEMIA Ing. Ivan Kafka.


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA