zachranarDvanáctiletý chlapec vypadl v pondělí ráno z okna ve třetím patře školy v Netolicích na Prachaticku. Policejní mluvčí Jiří Matzner řekl agentuře Mediafax, že hocha s vážnými zraněními transportoval vrtulník záchranky do českobudějovické nemocnice. VÍCE K PŘÍPADU PROZRADILA JIHOČESKÁ POLICEJNÍ MLUVČÍ ŠTĚPÁNKA VALENTOVÁ!

"Případem se zabývají policisté. Chlapec vypadl z třetího patra budovy v Netolicích a velmi vážně se zranil. Skončil v nemocnici, okolnosti neštěstí policie vyšetřuje," řekl Matzner.

Podle zjištění agentury Mediafax hoch vypadl o přestávce z okna na toaletách. "Vzhledem k věku chlapce a s ohledem na rodinu nebude policie k případu podávat žádné další informace," dodal Matzner.


Ředitel školy Karel Pižl agentuře Mediafax událost potvrdil. "Podle vyjádření i ze strany rodiny mělo jít o úmysl s tím, že chlapec měl vyskočit sám. Podrobnosti však neznám a nyní je to věcí policie," uvedl ředitel.

"Chlapec utrpěl hlavně poranění dolních končetin, páteře, pánve a hlavy," uvedl ředitel jihočeských záchranářů Marek Slabý.

V přímém ohrožení života by v současnosti být neměl. Policie začne vyslýchat svědky, pracovníky školy, žáky i rodinu.

zdroj: MEDIAFAX