myslivecDva myslivci se v úterý v nočních hodinách ztratili v oblasti Zhůří u Zadova v honebním revíru při lovu na jelena, našli je záchranáři horské služby. Náčelník horské služby Michal Janďura řekl ve středu agentuře Mediafax, že oba byli podchlazení, ale v pořádku.

Dispečink Horské služby na Zadově dostal zprávu o tom, že lovci se ztratili, kolem čtvrt na 12 v noci. "Myslivci nám sice dokázali vcelku přesně popsat, kde jsou, ale tvrdili, že vůbec neví, jak se odtamtud dostat zpět ke svému vozu. Podle nich seděli večer na posedu, střelili jelena a ten utekl. Vydali se jej tedy dohledat a přitom ztratili orientaci v místech, která dobře znali," uvedl Michal Janďura. Dodal, že během noci hustě sněžilo a v oblasti je nová pokrývka 20 až 25 centimetrů sněhu, takže terén je skutečně těžce průchodný a zbloudit se dá v takové situaci snadno.

Na místo vyrazili okamžitě tři záchranáři na sněžných skútrech. Díky dobré znalosti terénu pak skutečně během krátké doby myslivce našli. "Zjistili, že nimrodi jelena nakonec nalezli, ale zpět k posedu cestu nikoliv. Byli lehce podchlazení, ale jinak v pořádku, takže je záchranáři na skútrech dopravili asi osm kilometrů zpět k jejich automobilu. Pak mohli i s trofejí odjet domů," dodal Janďura.

Na Šumavě už několik dní hustě sněží, na stráních i cestách jsou silné návěje a fouká prudký vítr. "Apeluji proto na místní i návštěvníky našich hor, aby v žádném případě neopouštěli značené cesty. Jinak, zvlášť v nočních hodinách, hrozí ztráta orientace a ohrožení zdraví, či dokonce života" důrazně upozornil Michal Janďura.

zdroj: MEDIAFAX