poutaPolicisté zadrželi dva mladé vandaly, kteří v Netolicích na Prachaticku počátkem ledna zastavili, zbili a zranili řidiče projíždějícího auta. Policejní mluvčí Štěpánka Valentová řekla ve čtvrtek agentuře Mediafax, že mladíci stanou před soudem v rámci zkráceného přípravného řízení.

Oba pachatelé 6. ledna krátce před 22. hodinou v ulici Bavorovská v Netolicích na Prachaticku začali pěstmi bouchat do kapoty projíždějícího auta Peugeot 206. Řidič vozidla zastavil a upozornil je, aby toho nechali. Když se řidič opět rozjel, přiskočil jeden z pachatelů k zadní části vozidla a utrhnul z něho zadní stěrač.

"Řidič znovu zastavil, a když vystoupil, oba pachatelé ho zbili pěstmi do obličeje a kopali ho do břicha a žeber. Při incidentu poškodili levý blatník a levé přední dveře auta. Pachatelé způsobili majiteli tedy kromě zranění také škodu za 15 000 korun. Policisté je stíhají za poškození cizí věci, výtržnictví a ublížení na zdraví formou spolupachatelství ve zkráceném přípravném řízení," řekla Valentová.

zdroj: MEDIAFAX