elektrobusVe Strakonicích bude v příštích dnech testován provoz elektrobusu. Od 9. do 11. června si na lince č. 1 městské hromadné dopravy můžete vyzkoušet cestování autobusem na elektrický pohon.

Jízdy v běžném provozu MHD ve vybraných městech České republiky testuje společnost E.ON ve spolupráci s výrobcem těchto vozů SOR Lichbavy. Ze Strakonic zamíří elektrický autobus do Tábora a odtud se přesune do Zlínského kraje.

„Provoz elektrobusů je šetrný k životnímu prostředí, proto jsou vhodné do dopravou zatížených městských aglomerací,“ říká Miroslav Točín, oblastní manažer E. ON. „Nevznikají žádné lokální emise a v dlouhodobém výhledu se elektrobusy stávají optimální investicí do ekologické městské a příměstské hromadné dopravy, kde mohou být plnohodnotnou náhradou dosavadních autobusů s dieselovým pohonem.“

Na jedno nabití baterie má tento vůz dojezd 140 km. V Praze a v Ostravě jsou již elektrobusy pro MHD využívány.

Elektromobilita je jednou z alternativ trvale udržitelné dopravy, ke které se město Strakonice jako zdravé město hlásí mimo jiné každoročním zapojením do kampaně Evropský týden mobility.