OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

hospic_02_Případ ošetřovatelky Hospicového hnutí Vysočina Ivy Kondýskové rozdělil veřejnost na dva tábory. Zatímco jedni ji odsuzují za podání opiátu bez povolení lékaře, druzí se postavili na její stranu a říkají, že se zachovala lidsky. Svědčí o tom i rozsáhlá diskuse na stránkách webového portálu i-Vysočina.cz.

TAKÉ VY SE MŮŽETE PŘIDAT A VYJÁDŘIT SVŮJ NÁZOR V KOMENTÁŘI. AKTUÁLNÍ PŘÍSPĚVKY MŮŽETE SLEDOVAT TAKÉ VE SPECIÁLNÍM RSS KANÁLU.

Co se v Hospicu stalo? Jihlavská policie tam vyšetřuje případ, kdy podezřívá pracovnici hospicového hnutí, že nejméně jedné pacientce neoprávněně podávala lék na tišení bolesti obsahující morfin. Na případ upozornila policii ošetřující lékařka, která u své pacientky léky našla.kauza.jpg

Informace k případu:
Jihlavská policie vyšetřuje případ, kdy podezřívá pracovnici hospicového hnutí, že nejméně jedné pacientce neoprávněně podávala lék na tišení bolesti obsahující morfin. Na případ upozornila policii ošetřující lékařka, která u své pacientky léky našla. Opakovaně se tak otevírá otázka, zda praktičtí lékaři dostatečně pečují o umírající pacienty a nemusí jejich práci v konečném stádiu života nahrazovat dobrovolníci, kteří použijí neoprávněné medikace. Asi před měsícem u jedné ze svých pacientek, která ležela v domácí péči v těžkém stavu, našla lékařka léky, které jí nikdy nepředepsala, a které jsou ze skupiny opiátů. Okamžitě o všem informovala policii. Lékařka podala také stížnost na krajský úřad, i ten se pak obrátil na vyšetřovatele. Od rodiny pacientky se lékařka dozvěděla, že léky přinesla jejich babičce pracovnice hospicového hnutí, které se o umírající ženu starala. I když policie podrobnosti případu nekomentuje, nám se podařilo zjistit, že jde o lék Sevredol, který tlumí silné bolesti. Sevredol patří mezi opiáty a jeho používání se přísně eviduje a musí být kontrolováno lékařem.Při podávání takového léku laikem hrozí velké nebezpečí. Lidé z hospicu ho zřejmě získali po některém z jejich pacientů, který zemřel. Z neoprávněného podání opiátu je podezřelá pracovnice hospicového centra, která ale odmítá případ komentovat a brání se tím, že z lidského hlediska nepochybila - chtěla jen pomáhat trpící pacientce. Policie teď podle našich informací prověřuje všechny šarže vydaného Sevredolu na Vysočině, aby zjistila, zda šlo o jediný případ. Zkoumá také to, kdo o neoprávněném podávání opiátu věděl.

REKLAMA