potapec utonutiPotápěči našli ve čtvrtek kolem poledne na Lipně v blízkosti ostrova Tajvan těla dvou mladých mužů, kteří se o víkendu převrhli při rybaření z loďky. Agentuře Mediafax to řekla policejní mluvčí Michaela Pavlíčková.

 

REKLAMA

Marný boj o nalezení německých rybářů živých skončil ve čtvrtek kolem poledne. Po pětidenním pátrání v okolí lipenské vodní nádrže policejní potápěči našli postupně obě těla hledaných mladíků. Na místo vyjeli kriminalisté, kriminalistický technik i vedení Územního odboru Policie ČR Český Krumlov.

Pátrání se rozjelo v neděli poté, co rybář zaregistroval na ostrově Tajvan muže volajícího o pomoc. Byl jím třetí z německých rybářů z převržené loďky, který se zachránil tím, že si sundal boty a oblečení a doplaval na ostrov. Tam se prokřehlý zahrabal do teplého popela ohniště na místě, kde předtím tábořili a přežil tak noc. Ostatní dva muži se drželi loďky a svého kamaráda odmítli následovat.

"Přesto, že pátrání nevedlo k záchraně života mladíků, je potřeba všem, kteří se na něm podíleli poděkovat. Přesto že v nížinách dosud vládne podzim, policisté, hasiči, pracovníci Povodí Vltavy, dobrovolní hasiči, členové Vodní záchranné služby a dobrovolníci z Německa, kteří se na pátrání podíleli, hledali dvojici mužů za zimy, deště, větru a poslední tři dny i sněhu," řekla Pavlíčková.

Dalších šest skupin pátralo mezitím na břehu nádrže. Hledali policisté, hasiči, přijela i čtyřicítka dobrovolných hasičů z Německa. V naději, že se mladíky podaří najít živé, pročesávali okolí i psovodi se psy.

zdroj: MEDIAFAX


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Informace pro gurmány a milovníky jídla na Vysočině - Vysočinachutná

Mediální tréninky a komunikační poradentství od profesionálního týmu pHmedia