drogyTrojice distributorů pervitinu z jižních Čech čelí trestnímu stíhání. Obvinili je prachatičtí policisté a během čtvrtka podají podnět k jejich vzetí do vazby, řekla agentuře Mediafax policejní mluvčí Martina Joklová.

Prachatičtí kriminalisté ve středu obvinili ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy 41letého muže z Mostu, 30letého muže z Volar a 47letého muže z Volar. Jeden obviněný pravidelně nakupoval od druhého pervitin. Od března letošního roku do prosince tak od něj nakoupil nejméně 57gramů pervitinu, který částečně spotřeboval a nejméně 36 gramů pervitinu prodal za pomoci třetího obviněného muže dalším lidem na okrese Prachatice.

REKLAMA

"Dva z obviněných mužů se navíc uvedeného jednání dopouštěli i přesto, že už byli v posledních třech letech za stejnou trestnou činnost potrestáni okresním soudem. Jeden z trojice se dále v úterý dopustil přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí, protože řídil osobní auto Opel Vectra, ačkoliv mu okresní soud minulý měsíc vyslovil zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu tří let. Všichni obvinění muži jsou v současné době zadrženi a umístěni v policejní cele. Ve čtvrtek na ně budou kriminalisté podávat návrh státnímu zástupci na jejich vzetí do vazby," řekla Joklová.

Zdroj: MEDIAFAX


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz