pestirna_maruskyNárodní protidrogová centrála (NPC) minulý týden odhalila v Habrech na Havlíčkobrodsku velkopěstírnu marihuany. Třicetičlenné policejní komando a kriminalisté z NPC do obce přijeli v úterý dopoledne a násilím vtrhli do dvou skladů přímo na náměstí. Byli tady až do pěti odpoledne a ze skladů odvezli celý kamion zabavených věcí," řekl serveru i-Vysočina.cz starosta Habrů Jiří Rainiš. Pěstírnu si zřejmě vybavili Vietnamci, kteří si objekt pronajali od podnikatele Stanislava Pometla letos v červnu asi za pětatřicet tisíc korun měsíčně. "Neměl jsem ani tušení, co se ve skladu dělo. Asi s tím budu mít problémy, protože jsem současně svědek i poškozený," svěřil se Stanislav Pometlo. PŘINÁŠÍME VÁM EXKLUZIVNÍ FOTOGRAFIE VELKOPĚSTÍRNY MARIHUANY V HABRECH!

REKLAMA
imga0004_

O velkopěstírně neměl ve městě tušení vůbec nikdo, ani starosta. Celý objekt byl zvukově utěsněn. Zamřížovaná okna byla zevnitř dokonale zatemněna. Policisté nechtějí zatím o podrobnostech kolem odhalené pěstírny podávat žádné informace.
"Šlo o velkou pěstírnu, ale vyšetřování pokračuje, takže zatím nemůžeme zveřejnit podrobnosti. Asi do týdne plánujeme k tomuto případu tiskovou konferenci To, že se dostaly informace na veřejnost dříve, nás netěší," uvedl mluvčí Národní protidrogové centrály Michal Hammer.

imga0010_

Podle informací serveru i-Vysočina.cz na pěstírnu přišli pracovníci energetické společnosti ČEZ, kteří si všimli náhlého zvýšení odběru elektrického proudu ve městě. Navíc šlo o černý odběr, takže elektroměr neukazoval žádnou spotřebu, přestože zařízení pěstírny jelo naplno. Spotřeba elektřiny byla podle svědků obrovská. Denně zhruba za dvanáct až třináct tisíc korun. Rostliny zahřívalo zhruba sto padesát 600 W sodíkových žárovek. V pěstírně mělo být asi dva a půl tisíce květináčů na konopí. Součástí pěstírny byla i sušárna.

imga0011_

Policisté měli zabavit asi čtyři pytle marihuany. Podle svědků, kteří byli u zásahu policie, byla většina rostlin mrtvá, protože nebyly delší dobu zalévané. Podle odhadů se pěstitelé zhruba týden až čtrnáct dní o objekt vůbec nestarali.

imga0012_

Kdo přesně stojí za pěstírnou, která je součástí obchodu s textilem, není zatím jasné. Podle neověřených informací si ji vybavili Vietnamci, ale kolik jich bylo, zůstává zatím nezodpovězeno. V objektu byla čtyři lehátka a policisté v objektu údajně našli i cestovní pasy. Není ale vyloučeno, že jsou falešné.

 

Sledujte další zajímavé informace a zpravodajství z kraje Vysočina