Zlínští dopravní policisté a kriminalisté nadále vyšetřují pondělní střet autobusu a osobního vozidla u Luhačovic, při němž řidič oktávie utrpěl těžké zranění. Kriminalisté se prostřednictvím médií obracejí na cestující z autobusu a žádají je, aby se ozvali na linku 158. Jejich svědectví totiž pomůže objasnit okolnosti dopravní nehody. V autobuse mělo v době střetu cestovat osm lidí.

Komplikace v provozu na silnici II/492 u Luhačovic v pondělí odpoledne způsobilo vyšetřování vážné dopravní nehody. Od Luhačovic směrem k Dolní Lhotě jel chvíli před druhou hodinou pětačtyřicetiletý řidič Škody Octavia, když se z dosud nezjištěných příčin dostal do protisměru. V té chvíli jel z opačného směru po silnici linkový autobus Mercedes-Benz a obě vozidla se čelně srazila.

REKLAMA

celni stret oktavie autobus luhacovice PCR 04062018 1

 

Při nehodě utrpěl řidič osobního vozidla těžké zranění, se kterým byl převezen do nemocnice. Nikdo jiný, řidič autobusu ani cestující, nebyl při nehodě zraněn. Policisté odhadli výši škod na jednotlivých vozidlech – na oktávii činí sto padesát tisíc, na autobusu se škoda vyšplhala na rovný milion korun. Policisté u devětatřicetiletého řidiče autobusu provedli dechovou zkoušku, která vyloučila předchozí požití alkoholu.

celni stret oktavie autobus luhacovice PCR 04062018 2

Foto zdroj: Policie ČR

Policisté po dobu prací na místě dopravní nehody komunikaci na několik hodin zcela uzavřeli. Objízdná trasa vedla přes obce Petrůvka, Slavičín a Bojkovice.