Nejmodernější technologii pro dálkový odpočet vodného a stočného získá 1000 prvních odběratelů vody ve Zlíně a okolí. Pilotní projekt společnosti VaK Zlín otevírá cestu pro maximální využití chytrých technologií, které dokážou nejen optimalizovat spotřebu vody zlínských domácností, ale především zpříjemnit jejich život.

 

REKLAMA

Foto zdroj: VaK Zlín

„Jako moderní a progresivní společnost podporujeme každou technologii, která zvýší kvalitu nebo uživatelský komfort nabízených služeb. 

V první fázi jimi vybavíme na základě dohody o testování 200 objektů patřících Statutárnímu městu Zlínu a následně pak dalších 800 odběratelů ve Zlíně a Napajedlech.

Naši zákazníci získají chytrého pomocníka, díky kterému budou moci sledovat vlastní spotřebu na telefonu či tabletu, zvýší se ochrana soukromí a uspoří se čas zákazníků, protože není nutná osobní návštěva v bytě", dodává Březík.

Instalace digitálních vodoměrů je součástí projektu komplexního zlepšování vodohospodářské sítě. Veškeré pořizovací a provozní náklady hradí společnost Moravská vodárenská, a.s.

 „Chytrá vodárenská síť, je nedílnou součástí moderního chytrého města. A v  domácnosti umožní v reálném čase odhalit například mimořádný odběr vody (úniky) a nebo z průběhu spotřeby vody nacházet úspory“.