Představitelé vodáren a města zahájili stavbu Nadregionálního Smart krizového centra

V budově úpravny vody v areálu společnosti Vodovody a kanalizace Hradec Králové teď po dobu několika měsíců bude vznikat dispečink, který využije moderní smart technologie. V nově vznikajícím centru bude umístěno vodárenské řídicí středisko, které bude dohlížet na běžný provoz vodárenské infrastruktury. Nadstavbou tohoto projektu je však i další nadregionální využití. Centrum bude využíváno pro krizové řízení východočeské vodárenské infrastruktury v případech extrémních klimatických jevů (povodně, sucho, výpadek elektrické energie). Pracovníci dispečinku zde budou mít veškeré informace pro případné nouzové zásobení pitnou vodou, centrum bude řídit využití záložních zdrojů a jejich přesuny mezi regiony. Nové krizové centrum umožní efektivní řízení vodárenského provozu v oblasti.

Číst dál...

Vodárenská soustava východní Čechy nutně potřebuje modernizovat. Pomoci by měl stát

Životnost klíčového přivaděče pitné vody Teplice nad Metují – Hradec Králové se velmi rychle blíží k okamžiku nutné rekonstrukce. Příprava rekonstrukce klíčového přivaděče vody, který slouží k zásobení více než 300 tisíc obyvatel, by měla být zahájena co nejdříve. Shodli se na tom zástupci vodárenských společností Vodovody a kanalizace Hradec Králové a Vodovody a kanalizace Náchod na společném jednání dne 12. října 2017 v Hradci Králové.

Číst dál...

Kraj převezme některé z komerčních spojů, které dopravci ruší

Královéhradecký kraj se snaží minimalizovat dopad, který by na cestující mohlo mít rozhodnutí autobusových společností. Se změnou jízdního řádu se totiž rozhodly zrušit řadu dálkových takzvaných komerčních spojů, tedy linek, které neobjednávají kraje, ale provozují je na své podnikatelské riziko sami dopravci. Některé z těchto spojů proto převezme kraj do své režie, kvůli jiným uzpůsobil jízdní řády linek, které objednává a hradí.

Číst dál...

Hradecké základní školy se utkají v netradičních disciplínách

atletika detiVe středu 18. září 2013 od 9 hodin se v areálu TJ Sokol Hradec Králové uskuteční závody královéhradeckých základních škol v netradičních atletických disciplínách. Hlavním pořadatelem je oddíl atletiky TJ Sokol Hradec Králové, který akci pořádá s podporou městské společnosti Tepelného hospodářství Hradec Králové.

Číst dál...

O Miletě bude znovu rozhodovat stavební úřad v Hořicích

Začátkem srpna Krajský úřad Libereckého kraje rozhodl, kdo povede nové územní řízení k rekonstrukci křižovatky Mileta v Hradci Králové. Pověřil jím stavební úřad v Hořicích. Ten již ale z důvodu připomínek účastníků řeší další komplikovaný projekt rekonstrukce Velkého náměstí. Na stavbu nové Milety bylo vydáno územní rozhodnutí loni na konci srpna, v květnu však liberecký krajský úřad toto původní rozhodnutí zrušil a vrátil k novému projednání.

Číst dál...

Fakultní nemocnice Hradec Králové zmodernizovala datové sítě

nemocnice hradec kraloveFakultní nemocnici Hradec Králové se podařilo z prostředků Evropské unie významně zmodernizovat datové sítě v celém areálu nemocnice. Projekt Modernizace datové sítě FN Hradec Králové umožnil Fakultní nemocnici Hradec Králové vybudovat novou datovou síť s vyšší výkonností a bezpečností přenosu elektronických dat. To je nezbytné k zajištění rychlé dostupnosti potřebných dat pro všechny složky zdravotní péče. Modernizace se týkala především budov s lůžkovou péčí, laboratoří a datových rozvoden.

Číst dál...