ČEVAK opravil kanalizační poklopy v Prachaticích

Osm kanalizačních poklopů vyměnili pracovníci společnosti ČEVAK a.s., která se stará o vodohospodářský majetek města v Prachaticích. Samotné výměny probíhaly na velmi frekventovaných místech v okolí  historického centra, například v ulici Hradební. „Stávající poklopy byly propadlé, výměna trvala dva dny a snažili jsme se minimálně omezit dopravu,“ vysvětluje mluvčí společnosti Jitka Kramářová.

Číst dál...

Renesanční klenot v bažinaté krajině. Panský rozmar, který přinesl úchvatný výsledek. To je Kratochvíle

Státní zámek Kratochvíle je renesanční klenot zasazený do působivého rámce jihočeské přírody, klidné místo naplněné radostí, vzpomínka na prosluněný italský venkov, říká Vojtěch Troup, kastelán státního zámku Kratochvíle. V posledních letech prošel tento malebný jihočeský zámek „renesancí renesance“, celkovou obnovou zahrnující stavební úpravy, vybudování expozice podle rožmberských inventářů i naplnění kulturním obsahem, který oživuje ducha doby, v níž William Shakespeare i Miguel de Cervantes psali své nesmrtelné příběhy.

Číst dál...

V kasinu ve Strážném se zřítil strop

Krátce po půl deváté večer obdrželo ve středu Operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru (HZS) Jihočeského kraje na tísňovou linku 112 informaci o destrukci stropu kasina v obci Strážný.

Číst dál...

Začíná modernizace úpravny vody ve Vimperku

vodaRozsáhlá modernizace začíná v těchto dnech na úpravně vody ve Vimperku. Technologie úpravny, která byla vybudována v 60. letech minulého století a postupně dále rozšiřována, se již dostala na hranici své životnosti. Proto se vlastník vodohospodářského majetku, město Vimperk, ve spolupráci s provozovatelem, společností ČEVAK a.s., rozhodl technologii kompletně vyměnit. 

Číst dál...

REKLAMA