Renesanční klenot v bažinaté krajině. Panský rozmar, který přinesl úchvatný výsledek. To je Kratochvíle

Státní zámek Kratochvíle je renesanční klenot zasazený do působivého rámce jihočeské přírody, klidné místo naplněné radostí, vzpomínka na prosluněný italský venkov, říká Vojtěch Troup, kastelán státního zámku Kratochvíle. V posledních letech prošel tento malebný jihočeský zámek „renesancí renesance“, celkovou obnovou zahrnující stavební úpravy, vybudování expozice podle rožmberských inventářů i naplnění kulturním obsahem, který oživuje ducha doby, v níž William Shakespeare i Miguel de Cervantes psali své nesmrtelné příběhy.

Číst dál...

V kasinu ve Strážném se zřítil strop

Krátce po půl deváté večer obdrželo ve středu Operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru (HZS) Jihočeského kraje na tísňovou linku 112 informaci o destrukci stropu kasina v obci Strážný.

Číst dál...

Začíná modernizace úpravny vody ve Vimperku

vodaRozsáhlá modernizace začíná v těchto dnech na úpravně vody ve Vimperku. Technologie úpravny, která byla vybudována v 60. letech minulého století a postupně dále rozšiřována, se již dostala na hranici své životnosti. Proto se vlastník vodohospodářského majetku, město Vimperk, ve spolupráci s provozovatelem, společností ČEVAK a.s., rozhodl technologii kompletně vyměnit. 

Číst dál...

Hasiči zasahovali u jezu ve Strakonicích

jez ikonaNa základě ohlášení dispečinku Zdravotnické záchranné služby Jihočeského kraje vyjela strakonická profesionální jednotka ve svém městě k jezu na řece Otavě, kde se dle prvotních informací topil člověk. 

Číst dál...

Vlachovo Březí se stalo dějištěm počítačových kurzů pro

pocitacJiž šestý ročník projektu „Senioři komunikují“ nabídl ve třetím říjnovém týdnu seniorům možnost získat základní vzdělání v oblasti informačních technologií a elektronických bankovních služeb. Tento projekt pořádá Nadační fond Livie a Václava Klausových. 

Číst dál...

REKLAMA