Krátce po půl deváté večer obdrželo ve středu Operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru (HZS) Jihočeského kraje na tísňovou linku 112 informaci o destrukci stropu kasina v obci Strážný.

 

REKLAMA

zriceni stropu kasina strazny foto HZS 04022015

Další snímky ze zásahu hasičů najdete na našem Facebooku. Foto: HZS Jihočeského kraje

Na místo okamžitě vyjely jednotky profesionálních hasičů ze stanic Vimperk a Prachatice, povolán byl také technický kontejner ze stanice České Budějovice. Dále byly na místo svolány jednotky sborů dobrovolných hasičů obcí Volary a Strážný. Operační důstojníci si zároveň vyžádali pomoc kynologů, a to u Generálního ředitelství HZS ČR a Policie ČR, a také na místo události povolali statika.

Průzkum ukázal, že se ve vstupní hale kasina zřítil sádrokartonový strop včetně izolace a osvětlení, a to na ploše přibližně 15 x 15 metrů. Strop spadl do prostoru s hracími automaty. „V okamžiku příjezdu složek integrovaného záchranného systému byly všechny osoby již mimo objekt kasina. Nemáme informaci, že by někdo z necelých třech desítek zaměstnanců a přibližně stovky hostů byl zraněn,“ sdělila mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Zasahující hasiči provedli zajištění místa události a ihned začali prostory prohledávat, zda se zde nenacházejí další osoby. Nikoho nenašli a tuto skutečnost potvrdil také kynolog Policie ČR se svým psem.

Zásah jednotek HZS byl ukončen před půlnocí, kdy velitel zásahu předal událost k dalšímu vyšetřování Policii ČR.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

REKLAMA