Strakonice vyhrály soutěž Aktivní obec

Město Strakonice se v letošním roce účastnilo třetího ročníku soutěže Aktivní obec 2019 propagující sběr elektrozařízení v červených kontejnerech. Strakonice obsadily v rámci Jihočeského kraje první místo. 

Číst dál...

Novinky ze strakonických kruhových objezdů

Výstavba severního dopravního půloblouku, nejen že ulehčila dopravní situaci v centru Strakonic, ale dala vzniknout  čtyřem kruhovým křižovatkám, které inspirovaly pracovníky Odboru životního prostředí Strakonice k zahájení projektu Letem světem po strakonických kruháčích“

Číst dál...

Město Strakonice povolí na vymezeném místě řízené graffiti

Na základě žádosti fyzické osoby město Strakonice souhlasí s využitím plochy zdi u čajovny Pod stolem na Velkém náměstí. Připravovaný projekt je zaměřen na výtvarné ztvárnění graffiti a moderního street artu a bude realizován ve spolupráci s žadatelem a pedagogem ZUŠ Strakonice.

Číst dál...

Město Strakonice pokračuje ve svém rozvoji v duchu moderních trendů, na nově zrekonstruovaném parkovišti na Beranově dvoře začne fungovat nabíjecí stanice na elektromobily

Plocha Beranova dvora byla v loňském roce revitalizována a na rozloze 5000 m2 vzniklo 161 parkovacích míst včetně 7 míst pro hendikepované řidiče. Zcela novou součástí parkovací plochy je nabíjecí stanice pro elektromobily. Tu ve spolupráci s městem realizovala společnost Olife Energy, Praha, která nabízí úplné portfolio nabíjecích stanic pro všechny typy dobíjení od pomalých přes středně rychlé až po rychlé a super rychlé střídavé nabíjecí stanice. V instalované stanici jsou menší elektromobily nabity za zhruba 2 – 3 hodiny, velká auta typu Tesla za 8 hodin. 

Číst dál...

REKLAMA