Strakonice prodávají dům s pozemky v Tovární ulici

strakoniceKdyby stěny domu č.p. 220 v Tovární ulici mohly vyprávět, možná by to vydalo na zajímavou povídkovou knihu. Kdysi tu bydleli zaměstnanci zbrojovky, v polovině 70. let byl přestavěn na mateřskou školu a o 25 let později sloužil jako azylový dům. Nyní je prázdný a připravený k prodeji. Kdo a jak v něm začne psát další příběh se teprve uvidí.

Číst dál...

Třicet studentů probudí divadelní hostinou středověký Helfenburk

divadlo_na_helfenburku_oldstarsNetradiční divadelní projekt pořádá pro návštěvníky hradu Helfenburk v červenci studentská umělecká skupina OLDstars.  Na rozlehlém nádvoří největší české středověké zříceniny připravuje HOSTINU NA HELFENBURKU. Kombinace jídla a rozmanitých kulturních zážitků pod širým nebem odstartuje v sobotu 16. července 2011 krátce po poledni.

Číst dál...

Měšťanský pivovar Strakonice mění název

pivoMěšťanský pivovar Strakonice, a.s. od prvního července mění název společnosti na DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice, a. s.. Se změnou názvu dochází také k formální úpravě podpisových práv, kdy nově budou rozhodnutí podepisována dvěma členy představenstva.

Číst dál...

Rekonstrukce prvního stupně Základní školy Povážská je hotov

skolaPrvní etapa Základní školy Povážská ve Strakonicích je již hotova. Na stavbě probíhají drobné dokončovací práce. Montuje se nábytek, který dotváří konečnou podobu interiéru školy. Kolaudovat se bude již první týden v srpnu. Na žáky prvního stupně čekají novotou voníci barevné třídy, moderní jídelna i školní družina a multifunkční sálek.

Číst dál...

REKLAMA