Strakonice hledají pro stavbu parkovacího domu investora

nadzemni_garazeParkovací domy, které jsou v evropských městech stále více oblíbené pro svou úsporu zastavěného plochy, chtějí vybudovat ve Strakonicích. Místostarosta Pavel Pavel (ODS) v úterý pro agenturu Mediafax uvedl, že město je připravené jednat s developery, kteří budou mít o realizaci staveb zájem.

Číst dál...

Ve Volyni slouží jediné autokino v Jihočeském kraji

autokinoJediné autokino v Jihočeském kraji slouží už týden na plovárně ve Volyni na Strakonicku. Lidé tak mohou filmy sledovat z pohodlí svých vozidel, aniž by vystupovali. Autokino má kapacitu 35 míst. “Inspirovali jsme se kdysi v Americe. Poprvé jsme tuto atrakci převedli minulý týden při příležitosti srazu veteránů. Pro majitele starých aut z celé republiky jsme druhý den ještě promítali film z minulého srazu,“ řekl v úterý agentuře Mediafax organizátor Petr Jirsa.

Číst dál...

Hasiči, policie a záchranáři budou bojovat s únikem nebezpečné chemikálie ve Strakonicích

cviceni_izs_strakonice_V centru Strakonic se stane dopravní nehoda, při které dojde k poškození vozidla přepravujícího nebezpečnou chemickou látku, která unikne do okolí. Tak přesně takové bude letošní téma taktického cvičení složek Integrovaného záchranného systému pod názvem „NÁKLAD 2010“, které se uskuteční v pátek 13. srpna od 9 hodin v ulici Ellerova ve Strakonicích.

Číst dál...

REKLAMA