VIDEO: Strakoničtí policisté se zaměřili na osobní dopravu v zimním období

zimni_prezutiPreventivní akce Zdravého města Strakonice a Policie ČR zaměřená na bezpečnost dopravy se uskutečnila ve středu 22. prosince 2010 v obchodní zóně na Katovické. Policisté zde na parkovišti u supermarketu kontrolovali používání zimních pneumatik a hloubku jejich dezénu. POLICEJNÍ KONTROLY ZIMNÍ VÝBAVY NEMÍJÍ ANI ŘIDIČE NA HLAVNÍ SILNIČNÍ TEPNĚ ČECH - DÁLNICI D1!

Číst dál...

Pracovníci strakonického městského úřadu „adoptovali“ školáka

strakonicePracovníci městského úřadu ve Strakonicích "adoptovali" školáka. Jmenuje se Cliford Mwiinde. Je mu sedm let a žije se svými prarodiči v jedné chudé zambijské vesnici. Kromě vlastní rodiny má i jednu adoptivní ve Strakonicích. Šestnáct pracovníků městského úřadu se zapojilo do projektu Adopce na dálku. Malý Cliford díky jejich finanční podpoře může chodit do školy.

Číst dál...

Strakonické Velké náměstí a Lidická budou průjezdné

strakoniceTřetí fáze rekonstrukce Velkého náměstí ve Strakonicích se chýlí ke konci. Do 18. prosince 2010 by měla být průjezdná ulice Lidická a do Nového roku bude vyklizeno staveniště, aby mohl být zaručen bezpečný pohyb chodců i vozidel. To vše samozřejmě s ohledem na vývoj počasí.

Číst dál...

Teplo ve Strakonicích podraží o sedm procent

strakonice_01Zhruba tisíc korun navíc bude muset v příštím roce vydat obyvatel, kterému teplo do bytu dodává strakonická teplárna. Mluvčí města Irena Malotová v úterý pro agenturu Mediafax uvedla, že od 1. ledna se cena zvýší o sedm procent.

Číst dál...

REKLAMA