Na strakonické radnici se pije voda z vodovodu

pit_vody1Kážou vodu a pijí víno? Nikoliv. Vedení strakonické radnice si ve středu 10. listopadu 2010 připilo vodou z městského vodovodu. Úřad města totiž pořídil třicet skleněných džbánů ozdobených městským znakem a nápisem naše pitná voda. Ty doplňuje ještě 102 sklenic, do nichž bude kohoutková voda ze džbánků rozlévána na nejrůznějších akcích města a městského úřadu.

Číst dál...

Nové strakonické zastupitelstvo v úterý 9. listopadu nezasedne

 

strakonice_03Ustavující jednání zastupitelstva v úterý 9. listopadu 2010 se nekoná. Důvodem je skutečnost, že v poslední chvíli byl podán návrh na neplatnost voleb ve Strakonicích. Město tedy musí počkat, až Krajský soud v Českých Budějovicích na úřední desce vyhlásí své stanovisko. Tak učiní do dvaceti dnů od podání stížnosti, tedy nejpozději do 18. listopadu 2010.

Číst dál...

Stromky na náměstí ve Strakonicích budou pod kontrolou

strakonice_04Javory babyka, které se v těchto dnech vysazují na zrekonstruovaném Velkém náměstí ve Strakonicích, budou ze strany úřadu pod zvýšenou kontrolou. Jak potvrdil Ondřej Feit z odboru životního prostředí, nebyly stromy dodány ve zcela požadované kvalitě.

Číst dál...

REKLAMA