pit_vody1Kážou vodu a pijí víno? Nikoliv. Vedení strakonické radnice si ve středu 10. listopadu 2010 připilo vodou z městského vodovodu. Úřad města totiž pořídil třicet skleněných džbánů ozdobených městským znakem a nápisem naše pitná voda. Ty doplňuje ještě 102 sklenic, do nichž bude kohoutková voda ze džbánků rozlévána na nejrůznějších akcích města a městského úřadu.

„Je to zatím jeden z prvních kroků, kterými chceme propagovat a podporovat pití vody z městského vodovodu,“ říká tajemník Městského úřadu ve Strakonicích Jan Tůma. O kvalitě místní pitné vody jsme již informovali na webových stránkách města i ve Zpravodaji.

pit_vody3
V mnoha ukazatelích se totiž kohoutková voda ve Strakonicích může kvalitou srovnávat s vodou určenou pro kojence. Pití vody z vodovodu je levné, zdravé a ekologické. První velkou akcí, kde bude účastníkům nabídnuta voda z vodovodu v nových skleněných džbánech je diskuzní fórum zdravého města, které se pod názvem S vámi ovšem? Ovšem! uskuteční ve čtvrtek 11. listopadu 2010 v Maltézském sále strakonického hradu.
REKLAMA