REKLAMA

Na vybudování lávky a úpravu křižovatky v Sedlci na Českobudějovicku přispěl kraj částkou 7,52 milionu korun. Pomohl tím zvýšit bezpečnost pěších i motoristů v obci, kterou prochází frekventovaná silnice na trase mezi Českými Budějovicemi a Pískem. Konkrétně v místě, kde se stala řada smrtelných nehod a dalších kolizí mezi chodci a automobily i mezi motoristy samotnými. Informoval o tom náměstek hejtmana pro dopravu Antonín Krák ve čtvrtek 29. července, kdy byly na lávce pro pěší slavnostně odhaleny pamětní desky organizací, které se na realizaci uvedeného projektu podílely.

Celý projekt si vyžádal náklady 59,42 milionu a o zbytek financování se dále podělily obec Sedlec 27 miliony s příspěvkem 18,9 milionu od Státního fondu dopravní infrastruktury a Ředitelství silnic a dálnic ČR částkou 24,9 milionu korun. „Velice mě těší, že jsme jako kraj mohli přispět k tomu, aby byl pohyb obyvatel z jedné části Sedlce do druhé přes frekventovanou silnici díky nové lávce bezpečnější. A zároveň se křižovatka silnice na tahu České Budějovice – Písek s místní komunikací stala například díky vytvoření odbočovacích pruhů bezpečnější i pro řidiče,“ sdělil Krák.

REKLAMA

Starosta Sedlce Jaroslav Houba pak připomněl, že stavba lávky a úpravy křižovatky trvaly zhruba rok a do provozu byly uvedeny na podzim loňského roku. „Odhalení pamětních desek a setkání s poděkováním všem, kteří se na projektu finančně i stavebně podíleli, jsme, bohužel, kvůli opatřením v rámci pandemie koronaviru mohli uskutečnit až nyní,“ vysvětlil starosta.

Obcí Sedlec projede na trase České Budějovice – Písek denně průměrně 20 tisíc automobilů. „Úspěšné dokončení celého projektu proto považuji za velký přínos pro naše obyvatele, kteří to kvitují s povděkem. A také pro všechny motoristy, kteří tímto dříve problematickým místem projíždějí,“ uzavřel Houba.

REKLAMA