soud_kladivkoUstavující zasedání nově zvoleného zastupitelstva města Strakonic se uskuteční 17. listopadu ve 14 hodin v kulturním domě a bude se zde volit nové vedení města, včetně městské rady. Krajský soud žalobu na neplatnost voleb zamítl, řekla v pondělí pro agenturu Mediafax mluvčí radnice Irena Malotová.

"Termín ustavujícího jednání strakonického zastupitelstva je tedy již znám, starosta jej svolal na příští středu. Dosud to komplikovalo čekání na rozhodnutí soudu, který návrh na neplatnost voleb ve Strakonicích zamítl jako neodůvodněný," uvedla Malotová.

Radnici ve Strakonicích by měla vést koalice složená ze Slušnost a jistoty pro Strakonice (SJS), ČSSD a TOP 09. Přičemž starostou se znovu má stát dosavadní Pavel Vondrys, který před časem odešel ze své původně mateřské strany ODS. Spolu s ním stranu opustil i místostarosta Pavel Pavel.

"Chceme pokračovat v rozjetých projektech tak, jak jsme to naplánovali, především v těch, na které jsou vyčleněné či přislíbené peníze. Jedná se o stavbu Základní školy Povážská, další rekonstrukce centra města nebo rekonstrukce čističky odpadních vod," podotkl Pavel Vondrys.

Koalice složená z SJS, ČSSD a TOP 09 bude mít 21členném zastupitelstvu 12 křesel, tudíž nadpoloviční většinu.

Strakonickou radnici dosud vedla koalice složená z ODS, KDU-ČSL za podpory Volby pro budoucnost.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA