hosticeUž 13. ročník festivalu Stodola Michala Tučného se od pátečního večera bude konat v jihočeských Hošticích u Volyně. Letošní ročník se ponese ve znamení 15. výročí od úmrtí krále české country, prozradila v pátek agentuře Mediafax organizátorka Michaela Richtrová.

Hlavní program začne na loukách za obcí od 18. hodin takzvanou Rozjezdovou párty. "Vystoupí tu kapely jako třeba Na starý kolena band, Slepá kolej, Cava nebo Lignit. Hlavní program pak začne v sobotu od 10 hodin dopoledne," řekla Richtrová.

V sobotu se na pódiu vystřídají kapely a zpěváci zvučných jmen. Přijedou například Schovanky, Fešáci a zazpívají kupříkladu Petr Kolář, Lenka Dusilová, Ivan Mládek a Banjo band, Wabi Daněk, JaroslavUhlíř, Tomáš Klus, Leona Černá, Richard Tesařík, Jiří Zonyga, nebo Tomáš Linka.

Protože se očekává, že do Hoštic přijede možná i více než 10 tisíc lidí, museli organizátoři spolu s policií připravit zvláštní opatření. "Pro návštěvníky, kteří přijedou vlastními dopravními prostředky, jsou zřízena centrální parkoviště za obcí směrem na Volyni. Vzdálenost parkovišť od hlavního areálu je cca 10 minut chůze. Bude zde i parkoviště pro invalidní návštěvníky, které se nachází jako v předešlých letech v blízkosti areálu, v prostorách zámku. Vzhledem k tomu, že tento prostor je kapacitně omezen, není vjezd povolen všem držitelům ZTP. Zřízen je převážně pro vozíčkáře a návštěvníky s omezeným pohybem," uvedla Richtrová.

Policisté budou v Hošticích dbát na pořádek i dopravní situaci. Zaměří se ale na kapesní krádeže a pohybovat se budou v civilu mezi návštěvníky."Při takto obrovském počtu lidí na takto malém území radíme všem lidem, aby si dobře dávali pozor na své osobní věci a ve stanech nenechávali žádné cennosti, pokud z nich odcházejí," upozornila mluvčí strakonické policie Jaromíra Nováková.

K dispozici bude i ošetřovna s lékařem a připravena bude i sanitka pro případ potřeby rychlé záchranné služby. Organizátoři doufají, že se jim vyhnou problémy, které provázely některé minulé ročníky, například špatné počasí, či loňský anonym, který pozdě večer ohlásil v obci bombu a na dvě hodiny museli být lidé evakuováni.

zdroj foto: http://www.sluncesenojzd.eu/

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA