REKLAMA

cviceni_izs_strakonice_V centru Strakonic se stane dopravní nehoda, při které dojde k poškození vozidla přepravujícího nebezpečnou chemickou látku, která unikne do okolí. Tak přesně takové bude letošní téma taktického cvičení složek Integrovaného záchranného systému pod názvem „NÁKLAD 2010“, které se uskuteční v pátek 13. srpna od 9 hodin v ulici Ellerova ve Strakonicích.

Tématem taktického cvičení je likvidace následků dopravní nehody v centru města, kde dojde k poškození vozidla přepravujícího nebezpečnou chemickou látku, která rovněž unikne do okolí. Vzhledem k rozsahu připravovaného cvičení se na řešení této mimořádné události spolu s HZS Strakonice budou podílet i strakoničtí dobrovolní hasiči a další složky IZS. Na místě zásahu tak uvidíme činnost policie při dokumentaci dopravní nehody, zdravotníci se postarají o zraněné a důležitou součástí cvičení bude i provedení varování a tísňového informování obyvatel v dotčené části města, které bude realizováno jednak pomocí místního informačního systému a dále ho budou prakticky v terénu provádět i hlídky městské policie.

cviceni_izs_strakonice_1_

Datum konání cvičení byl volen cíleně, právě ve vztahu k pátku 13. srpna, který byl pro letošní rok Českou asociací hasičských důstojníků celostátně vyhlášen dnem „POŽÁRNÍ BEZPEČNOSTI“. V rámci tohoto dne chceme tímto propagovat požární ochranu a přiblížit veřejnosti naši činnost.

cviceni_izs_strakonice_2_

Kromě výše uvedené akce ve Strakonicích budou tento den pro veřejnost přístupné i stanice HZS ve Vodňanech a Blatné. V době  od 9:00 do 15:00 hodin si budou moci návštěvníci prohlédnout zásahovou techniku a seznámit se s činností hasičského záchranného sboru.

cviceni_izs_strakonice_.jpg

„Srdečně zveme občany ke shlédnutí taktického cvičení „NÁKLAD 2010“ a rovněž budeme rádi, navštívíte-li nás na našich stanicích v Blatné a ve Vodňanech,“ zve na jistě zajímavou podívanou plk. Ing. Ota Šmejkal, ředitel HZS Strakonice.
REKLAMA