nadzemni_garazeParkovací domy, které jsou v evropských městech stále více oblíbené pro svou úsporu zastavěného plochy, chtějí vybudovat ve Strakonicích. Místostarosta Pavel Pavel (ODS) v úterý pro agenturu Mediafax uvedl, že město je připravené jednat s developery, kteří budou mít o realizaci staveb zájem.

Vedení města hledá řešení stále složitějšího parkování osobních vozů ve Strakonicích. "Vybrali jsme několik vhodných lokalit, kde by tyto stavby řešily současné problémy s parkováním a zároveň by nepůsobily ve svém okolí rušivě. Jedním z takových míst je plocha bývalého Beranova dvora, dnes jakési provizorní neupravené parkoviště před zimním stadionem,“ podotkl místostarosta.

Vhodný prostor se nabízí také v Katovické ulici v proluce mezi pivovarem a budovou někdejšího Telecomu. S obdobnou stavbou se v tomto místě počítá v návrhu regulačního plánu města. Podle studie by měl nový dům multifunkční podobu. Kromě parkovacích stání by zde neměla chybět část komerční pro obchody a kanceláře i část obytná.

Další perspektivní lokalitou je parkoviště pod nemocnicí. Město již vykoupilo přiléhající část pozemků v nemocničním parku. Díky tomu vzniká možnost zachování průchodu či průjezdu z centra do areálu nemocnice.

Patrový objekt pro parkování by mohl vyrůst v oblasti prakticky nevyužívaných teras podél části Ellerovy ulice. Ve schváleném regulačním plánu je také možnost vybudování parkovacího domu na Ostrově.

Místostarosta Pavel Pavel také přišel před časem s jiným návrhem - umístit parkovací dům u ZŠ Dukelská, který by byl částečně zapuštěn pod hřištěm. Možnost vybudovat parkovací dům by se naskýtala také v areálu strakonické nemocnice, majitelem pozemku je Jihočeský kraj.

Zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA
REKLAMA