autokinoJediné autokino v Jihočeském kraji slouží už týden na plovárně ve Volyni na Strakonicku. Lidé tak mohou filmy sledovat z pohodlí svých vozidel, aniž by vystupovali. Autokino má kapacitu 35 míst. “Inspirovali jsme se kdysi v Americe. Poprvé jsme tuto atrakci převedli minulý týden při příležitosti srazu veteránů. Pro majitele starých aut z celé republiky jsme druhý den ještě promítali film z minulého srazu,“ řekl v úterý agentuře Mediafax organizátor Petr Jirsa. Další projekce už jsou plánovány pro návštěvníky z celého okolí. Diváci se tak skrz čelní okno svých aut mohou těšit na filmy Muž a žena a zřejmě i na Ženy v pokušení.

“Nejbližší termíny promítání připadnou na 15. a 29. srpna. O projekcích se lidé dozvědí z městského rozhlasu a plakátů, vstupné bude závislé na ceně filmu od distributora,“ dodal Jirsa.

Autokino bylo vůbec poprvé zprovozněno v USA, ve státě New Yersey v červnu 1933, kdy s ním začal americký prodavač aut a filmový fanoušek Richard M. Hollingshead. Atrakce měla tehdy kapacitu čtyři sta aut, film se promítal na obrovské plátno, zvuk zněl z reproduktorů.

Na přelomu padesátých a šedesátých let bylo v USA na čtyři tisíce autokin. Později nastal jejich útlum.

Zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA