Na pouť do Radomyšli míří i pelhřimovské Muzeum rekordů

minimotorkaPřehlídku rekordů a kuriozit připravilo stejnojmenné pelhřimovské muzeum pro velkou Jihočeskou pouť, která se koná již tradičně v Radomyšli u Strakonic. Návštevníci nedělního programu se mezi 10. a 15. hodinou mohou těšit na instalaci exponátů z obří kuchyně (největší polévkový hrnec na světě má objem 2.300 litrů, obří čajová konvička 640 litrů ...), v programu vystoupí silák a několikanásobný rekordman Železný Zekon, muž zvaný Velká ruka, mistr bojových umění a také světová jednička ve fotbalovém driblování s nejrůznějšími druhy míčů - MVDr. Jan Skorkovský.

Číst dál...

V hradním safari ve Strakonicích se narodilo první hříbě

hbtko2V úterý 21. června krátce po půlnoci se ve strakonickém hradním safari narodilo první hříbátko shetlandského poníka. Chovatel František Lebeda pro novorozenou klisničku už vymýšlí jméno: „Protože se máma jmenuje Bobina a táta Kuba, mělo by jméno hříběte obsahovat obě začáteční písmena jmen rodičů. A tak mě napadla Boženka.“

Číst dál...

Podvodníci připravili ženu ze Strakonicka o peníze

penize_tisickorunaDalší případ okradených lidí, kteří se stali obětí vlastní důvěřivosti, vyšetřují policisté na Strakonicku. Mluvčí policie Jaromíra Nováková agentuře Mediafax ve středu sdělila, že dvojice mužů ženu (58) připravila o 7000 korun.

Číst dál...

REKLAMA