penize_tisickorunaDalší případ okradených lidí, kteří se stali obětí vlastní důvěřivosti, vyšetřují policisté na Strakonicku. Mluvčí policie Jaromíra Nováková agentuře Mediafax ve středu sdělila, že dvojice mužů ženu (58) připravila o 7000 korun.

“Dva muži navštívili v úterý na Vodňansku 58letou ženu, která se stará o svoji nemocnou maminku. U domu se jeden z mužů zeptal na rok narození její matky a k tomu postupně přidal smyšlenou nabídku o nároku na částku 20 000 korun, jako odškodné od státu,“ popsala případ mluvčí.

Podvodník pak ještě ženě namluvil, že je nutné vyplnit písemnou žádost. Žena proto pozvala oba muže do domu, kde společně vyplnili formulář žádosti. Muž za uzavření žádosti požadoval peníze, nejprve pět tisíc korun, poté co mu žena řekla, že tolik nemá, stačily dva tisíce.

“Důvěřivá žena odešla pro peníze do pokoje, které muži předala. Netušila ovšem, že se jeden z pachatelů vrátil k zásuvce, odkud částku vzala, a aniž by si toho někdo z přítomných povšiml, připravil ji o sedm tisíc korun,“ dodala Jaromíra Nováková.

Kriminalisté teď hledají pachatele, ale i svědky, kteří by mohli mít k případu nějaké informace, či se například sami stali obětí podvodníků.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA