hbtko2V úterý 21. června krátce po půlnoci se ve strakonickém hradním safari narodilo první hříbátko shetlandského poníka. Chovatel František Lebeda pro novorozenou klisničku už vymýšlí jméno: „Protože se máma jmenuje Bobina a táta Kuba, mělo by jméno hříběte obsahovat obě začáteční písmena jmen rodičů. A tak mě napadla Boženka.“

V prvních dnech Boženku v hradním příkopu návštěvníci uvidí spíše sporadicky. „Klisna si ji hlídá a navíc musíme počkat, jak na hříbě budou reagovat oba hřebci – poník Kuba a oslík Pepa,“ říká chovatel. Každopádně nový přírůstek v podobě dlouho očekávaného hříbátka znamená pro strakonické hradní safari a především jeho malé návštěvníky, velkou radost.

Hradní safari města Strakonice funguje od prosince 2007. První obyvatele – kozy kamerunské, ovce ouessantské a kozy holandské město získalo od soukromého chovatele a ze Zoologické zahrady Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Posléze přibyl pár poníků shetlandských a v loňském roce osel domácí. Od svého počátku je hradní safari vyhledávanou atrakcí a oblíbenou součástí rodinných vycházek. Díky mimořádně zodpovědné péči chovatele Františka Lebedy je safari také úspěšné v chovu. Město na provoz zařízení ročně přispívá částkou 240 tisíc korun.

Otvírací hodiny v letním období jsou od 8.00 do 20.00. Pro kontakt se zvířátky je k dispozici krmný přístroj s granulemi. Další informace o Hradním safari města Strakonice naleznete na  www.safari.strakonice.eu.

REKLAMA