minimotorkaPřehlídku rekordů a kuriozit připravilo stejnojmenné pelhřimovské muzeum pro velkou Jihočeskou pouť, která se koná již tradičně v Radomyšli u Strakonic. Návštevníci nedělního programu se mezi 10. a 15. hodinou mohou těšit na instalaci exponátů z obří kuchyně (největší polévkový hrnec na světě má objem 2.300 litrů, obří čajová konvička 640 litrů ...), v programu vystoupí silák a několikanásobný rekordman Železný Zekon, muž zvaný Velká ruka, mistr bojových umění a také světová jednička ve fotbalovém driblování s nejrůznějšími druhy míčů - MVDr. Jan Skorkovský.
velka_ruka
Chybět nebudou divácké soutěže motivované výkony zapsanými v České knize rekordů, např. soutěž v držení tupláku piva na výdrž nebo stavění plechovek do co nejvyššího komína.

Petr David, známý i z filmu Největší z Čechů svou obří rukou, se pokusí o zvednutí tří hladkých třílitrových sklenic od okurek (naplněných vodou) jednou rukou! a zapsat se tak do rekordmanských tabulek, o což se ostatně pokusí i místní : program bude totiž zahájen hromadným setkáním co největšího počtu lidí s proutěným košíkem v ruce. Radomyšl by se tak chtěla - nyní na začátku houbařské sezóny - prosadit do České knihy rekordů.

Návštěvníci pouti uvidí rovněž největší snubní prsten v České republice, nejmenší motorku ve střední Evropě, obří tužku a vyzkoušet budou moci recesní trenažér zametání!

Obri_hrnec_na_Staromaku
Součástí akce bude rovněž výstava unikátů ze světově zcela ojedinělé kolekce předmětů slepených ze zápalek. K vidění bude například funkční kytara ze 16 tisíc sirek nebo římská váza - přesná kopie původně mramorové vázy pocházející z antiky. Exponáty jsou součástí expozice Zlaté české ručičky Muzea rekordů a kuriozit v Pelhřimově, kde autor (Tomáš Korda) vystavuje celkem 90 unikátů, které dohromady představují přes 820 tisíc použitých sirek a zápalkových hlaviček a celkem 63 310 hodin čistého času práce! Nikde na světě není nic podobného k vidění.

Výstava bude zpřístupněna už v sobotu po 13. hodině, stejně jako fotogalerie s názvem Gastrorekordy z České knihy rekordů (20patrový dort, 75 metrů dlouhá tlačenka, nejdelší vánočka, dvacetimetrová šunková roláda a další skvosty dokládající šikovnost českých lidí).

Srdečně Vás zve městys Radomyšl a pelhřimovské Muzeum rekordů a kuriozit, které připravilo i zábavný kvíz a soutěž o nejlepší vtip s tématikou kuriozních výkonů. Vítězové se mohou v každé hodině programu těšit na Českou knihu rekordů.
REKLAMA