strakoniceKdyby stěny domu č.p. 220 v Tovární ulici mohly vyprávět, možná by to vydalo na zajímavou povídkovou knihu. Kdysi tu bydleli zaměstnanci zbrojovky, v polovině 70. let byl přestavěn na mateřskou školu a o 25 let později sloužil jako azylový dům. Nyní je prázdný a připravený k prodeji. Kdo a jak v něm začne psát další příběh se teprve uvidí.

Výhodou šestipodlažní zděné budovy, která je podle znaleckého posudku v dobrém technickém stavu, je její poloha nedaleko vlakového a autobusového nádraží u hlavní komunikace z Prahy směrem na Šumavu a k hraničnímu přechodu Strážný. Další bonusem je také dostatečně velký pozemek kolem domu. Společně se stavební parcelou činí zhruba 2 400m2, zde by eventuálně mohlo vzniknout třeba parkoviště.  Přínosem je také nedaleké obchodní středisko či čerpací stanice.

Město Strakonice si  objektu s přilehlými pozemky cení na 5 milionů korun. Za tuto minimální cenu je dům na prodej. „Objekt v Tovární ulici je pro svou polohu velmi vhodný ke komerční využití,“ říká místostarosta Strakonic Pavel Pavel. „Pro dům ani  přilehlý pozemek nejsou stanoveny žádné regulace, takže může stejně dobře poskytovat zázemí pro obchodní či administrativní činnost nebo pro drobnou výrobu.“

Pro vedení města by samozřejmě byl ideálním kupcem podnikatel, který současně poskytne nové pracovní příležitosti také lidem ze Strakonic.

REKLAMA