ROZHOVOR: Nedostatečná ústní hygiena může zvýšit riziko infarktu nebo mít vliv na průběh těhotenství

Každý rok 20. března se slaví Světový den ústního zdraví. Za cíl si klade zvýšit povědomí o významu ústní hygieny, a podpořit tak zdraví ústní dutiny. Letos je tento mezinárodní svátek zaměřen na „Úsměv na celý život“ – zdravý úsměv, který vyjadřuje pozitivní přístup k životu, který je známkou zdraví a štěstí, a který by proto měl doprovázet děti, dospělé i seniory na každém kroku.

Číst dál...

V Nahořanech hořela kolna

Na 40 tisíc korun vyčíslil vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje škodu po požáru, ke kterému došlo v obci Nahořany. Požár ohlásila na tísňovou linku 112 v pondělí tři minuty před půlnocí majitelka.

Číst dál...

Čtyři auta a traktor se srazily ve Skočicích

Z operačního střediska Policie ČR přijali v pondělí v 7:12 hodin operační důstojníci Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje informaci o nehodě, která se stala ve Skočicích, části obce Lidmovice. Střetly se tam čtyři osobní automobily a traktor.

Číst dál...

Auto skončilo převrácené na střeše. Nikomu se nic nestalo

Před půl osmou ráno v pondělí u Přechovic za odbočkou na Hoštice u Volyně zasahovala profesionální jednotka hasičů ze stanice Strakonice u dopravní nehody, při které se střetly nákladní automobil s tahačem značky Man a osobní automobil značky Peugeot. Ten po střetu vyjel z vozovky a skončil na poli na střeše. Žádná z osádek nebyla vůbec zraněna, hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat.

Číst dál...

Centrum dalšího vzdělávání FF UK bude nově otevřeno ve Strakonicích

ffuk ikonaVe spolupráci s vedením města Strakonice připravila Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze projekt Regionální kanceláře Centra dalšího vzdělávání FF UK. Cílem projektu je zvýšit dostupnost a kvalitu služeb v oblasti vzdělávání i volnočasových aktivit, které jsou důležitým aspektem rozvoje regionu především z hlediska posilování sociální soudržnosti a kvality života obyvatel obecně. 

Číst dál...

Z Vodňanské drůbežárny unikal čpavek

hasici autoV pondělí v 16:34 hodin obdrželo Operační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o úniku čpavku v prostoru firmy Vodňanské drůbežárny. K zásahu okamžitě vyjeli profesionální hasiči ze stanic Vodňany a Strakonice, svolány byly jednotky SDH obcí Vodňany a Vodňany – Pražák. 

Číst dál...

REKLAMA