Město Strakonice pokračuje ve svém rozvoji v duchu moderních trendů, na nově zrekonstruovaném parkovišti na Beranově dvoře začne fungovat nabíjecí stanice na elektromobily

Plocha Beranova dvora byla v loňském roce revitalizována a na rozloze 5000 m2 vzniklo 161 parkovacích míst včetně 7 míst pro hendikepované řidiče. Zcela novou součástí parkovací plochy je nabíjecí stanice pro elektromobily. Tu ve spolupráci s městem realizovala společnost Olife Energy, Praha, která nabízí úplné portfolio nabíjecích stanic pro všechny typy dobíjení od pomalých přes středně rychlé až po rychlé a super rychlé střídavé nabíjecí stanice. V instalované stanici jsou menší elektromobily nabity za zhruba 2 – 3 hodiny, velká auta typu Tesla za 8 hodin. 

Číst dál...

Záchranné složky nacvičovali postup při hromadné dopravní nehodě

Jak se vypořádat s nehodou s velkým počtem zraněných osob dnes cvičili hasiči, záchranáři a policisté u taktického cvičení složek „Autobus 2018“. Cvičení složek integrovaného záchranného systému proběhlo včera v dopoledních hodinách na záložním letišti u obce Kadov. Cvičení prověřilo činnost a spolupráci i jednotlivých operačních středisek všech zasahujících složek.

Číst dál...

ROZHOVOR: Nedostatečná ústní hygiena může zvýšit riziko infarktu nebo mít vliv na průběh těhotenství

Každý rok 20. března se slaví Světový den ústního zdraví. Za cíl si klade zvýšit povědomí o významu ústní hygieny, a podpořit tak zdraví ústní dutiny. Letos je tento mezinárodní svátek zaměřen na „Úsměv na celý život“ – zdravý úsměv, který vyjadřuje pozitivní přístup k životu, který je známkou zdraví a štěstí, a který by proto měl doprovázet děti, dospělé i seniory na každém kroku.

Číst dál...

V Nahořanech hořela kolna

Na 40 tisíc korun vyčíslil vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje škodu po požáru, ke kterému došlo v obci Nahořany. Požár ohlásila na tísňovou linku 112 v pondělí tři minuty před půlnocí majitelka.

Číst dál...

Čtyři auta a traktor se srazily ve Skočicích

Z operačního střediska Policie ČR přijali v pondělí v 7:12 hodin operační důstojníci Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje informaci o nehodě, která se stala ve Skočicích, části obce Lidmovice. Střetly se tam čtyři osobní automobily a traktor.

Číst dál...

Auto skončilo převrácené na střeše. Nikomu se nic nestalo

Před půl osmou ráno v pondělí u Přechovic za odbočkou na Hoštice u Volyně zasahovala profesionální jednotka hasičů ze stanice Strakonice u dopravní nehody, při které se střetly nákladní automobil s tahačem značky Man a osobní automobil značky Peugeot. Ten po střetu vyjel z vozovky a skončil na poli na střeše. Žádná z osádek nebyla vůbec zraněna, hasiči nemuseli nikoho vyprošťovat.

Číst dál...

REKLAMA