Na 40 tisíc korun vyčíslil vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje škodu po požáru, ke kterému došlo v obci Nahořany. Požár ohlásila na tísňovou linku 112 v pondělí tři minuty před půlnocí majitelka.

 

REKLAMA

JCZ pozar kolny nahorany

Další snímky najdete na našem Facebooku. Foto: HZS Jihočeského kraje

Na místo operační důstojníci vyslali osádky cisteren profesionálních hasičů ze stanice Strakonice, svolány byly jednotky SDH obcí Volyně, Čestice a Nahořany. Požár zasáhl montovaný sklad na nářadí stojící na zahradě rodinného domu. Ve skládku o půdorysu přibližně 5 x 10 metrů bylo skladováno obilí, starší nářadí, motocykl bez motoru, moped, staré motory a součástky automobilů a nevyužívané předměty z domácnosti. Dále se v kolně nacházel elektrický mrazicí box o objemu 210 litrů, který byl plný zmraženého masa.

Kolna v době příjezdu hasičů hořela v plném rozsahu. Likvidace požáru hasičům zabrala téměř dvě hodiny. Hodnota uchráněného majetku byla stanovena na 50 tisíc korun, a to na automobilech, které se nacházely v blízkosti shořelé kolny. Příčinou požáru byla technická závada na kompresoru mrazicího boxu. Při požáru nebyl nikdo zraněn.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA