REKLAMA

Plocha Beranova dvora byla v loňském roce revitalizována a na rozloze 5000 m2 vzniklo 161 parkovacích míst včetně 7 míst pro hendikepované řidiče. Zcela novou součástí parkovací plochy je nabíjecí stanice pro elektromobily. Tu ve spolupráci s městem realizovala společnost Olife Energy, Praha, která nabízí úplné portfolio nabíjecích stanic pro všechny typy dobíjení od pomalých přes středně rychlé až po rychlé a super rychlé střídavé nabíjecí stanice. V instalované stanici jsou menší elektromobily nabity za zhruba 2 – 3 hodiny, velká auta typu Tesla za 8 hodin. 

Stojan má kapacitu 2 automobilů. Dobíjení je realizováno pomocí mobilní aplikace.

REKLAMA

Město v rámci rekonstrukce parkoviště zajistilo veškerá nutná napojení elektrických sítí a stavební přípravu pro osazení nabíjecí stanice. V rámci nájemní smlouvy budou společností Olife Energy proplaceny veškeré vzniklé náklady na realizaci projektu. V současné chvíli se řeší administrativní zajištění odběru elektrické energie se společností E.ON. Následně bude elektrostanice připojena a budou ji moci zákazníci plnohodnotně využívat.    

Podobná nabíjecí stanice se bude realizovat na parkovišti Kaufland. Investorem v tomto případě bude společnost Kaufland.

 

REKLAMA