Centrum dalšího vzdělávání FF UK bude nově otevřeno ve Strakonicích

ffuk ikonaVe spolupráci s vedením města Strakonice připravila Filozofická fakulta Univerzity Karlovy v Praze projekt Regionální kanceláře Centra dalšího vzdělávání FF UK. Cílem projektu je zvýšit dostupnost a kvalitu služeb v oblasti vzdělávání i volnočasových aktivit, které jsou důležitým aspektem rozvoje regionu především z hlediska posilování sociální soudržnosti a kvality života obyvatel obecně. 

Číst dál...

Z Vodňanské drůbežárny unikal čpavek

hasici autoV pondělí v 16:34 hodin obdrželo Operační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o úniku čpavku v prostoru firmy Vodňanské drůbežárny. K zásahu okamžitě vyjeli profesionální hasiči ze stanic Vodňany a Strakonice, svolány byly jednotky SDH obcí Vodňany a Vodňany – Pražák. 

Číst dál...

Bouřka zapálila na Strakonicku plynovod

bleskNoční bouřka, která zasáhla celé jižní Čechy, zapálila na Strakonicku u Chrášťovic plynovod. Hasiči vytvořili kolem požáru ochrannou zónu a nechali plyn kontrolovaně vyhořet, řekla ve čtvrtek agentuře Mediafax mluvčí hasičů Vendula Matějů.

Číst dál...

Zbirožské setkání s hasičskou historií odstartuje už v sobotu

hasici vystava_zbirohV sobotu 5. května 2012 se otevírají pomyslné brány do historie hasičského řemesla, na které si s trochou nadsázky můžete sáhnout v prostorách Expozice požární ochrany Hasičského záchranného sboru České republiky ve Zbirohu. Začátek již třetí sezóny bude ve velkém stylu. Můžete se stát mimo jiné svědky zásahu u požáru s historickou technikou s hasiči v dobových uniformách. 

Číst dál...

REKLAMA