Téměř ve stejný okamžik vypukly v pondělí 23. června ve večerních hodinách dva požáry na Prachaticku. Bližší informace poskytla policejní mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Osádky dvou cisteren profesionálních hasičů ze stanice Prachatice a cisterny jednotek SDH obcí Strunkovice nad Blanicí a Vitějovice byly vyslány do Vitějovic, kde byl čtyři minuty před půl devátou večer ohlášen požár stodoly. Jako první se k požáru dostavila místní dobrovolná jednotka těsně následovaná prachatickými profesionály. Průzkum ukázal, že se jedná o požár dřevěné salaše pro ovce, ve které bylo uskladněno seno. Zasahující hasiči požár dostali pod kontrolu po několika minutách hasebních prací. Úplnou likvidaci požáru velitel zásahu nahlásil ve 21:23 hodin. Vzniklá škoda byla vyčíslena na 34 000 korun, příčina vzniku požáru se vyšetřuje.

REKLAMA

Do ulice Svornosti ve Vimperku vyslalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje k požáru bytu ohlášenému minutu před půl devátou celkem pět jednotek, a to profesionály z vimperské stanice a jednotky SDH obcí Vimperk, Zdíkov, Stachy a Svatá Máří. Jednalo se o požár bytu v prvním patře bytového domu. Požár se nerozšířil do dalších bytů, pouze částečně na chodbu domu. Zasahující hasiči evakuovali 8 osob. Jedna z osob byla okamžitě předána zdravotníkům ZZS. I přes jejich veškerou péči se nepodařilo ji zachránit. Rychlým zásahem hasičů byl požár krátce před 21. hodinou lokalizován. Operační středisko HZS vyhlásilo druhý stupeň poplachu. Poté, co byl požár uhašen, museli zasahující hasiči silně zakouřený dům odvětrávat. Zásah poslední jednotky byl ukončen ve 23:20. V průběhu požáru se na místo dostavili také starosta a místostarostka města, kteří nabídli evakuovaným osobám náhradní ubytování. Příčina vzniku požáru a výše vzniklé škody je zatím předmětem vyšetřování.

pozar bytu vimperk foto1 23062014

pozar bytu vimperk foto2 23062014

pozar bytu vimperk foto3 23062014


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA