mobil_smsKrátké textové zprávy začala k informování svých obyvatel od počátku tohoto měsíce využívat radnice Prahy 10. Jak v pátek uvedl její mluvčí Jan Charvát, SMS zatím radnice rozesílá svým občanům v rámci zkušebního provozu s tím, že teprve jejich reakce napoví, zda v tom bude pokračovat i do budoucna.

"Letos bude radnice SMS informování testovat, podle zájmu občanů se pak rozhodne, zda v něm bude pokračovat i v následujícím roce," řekl Charvát.

Obyvatelé, kteří chtějí zdarma na svůj mobilní telefon informace o dění na území své městské části dostávat, se přitom musí zaregistrovat. "Registrovat se zájemci mohou na webovém portálu http://sms.praha10.cz, prostřednictvím call-centra Prahy 10 na telefonním čísle 840 11 12 13 anebo SMS. Pak už jenom označí, o jaký druh informací mají zájem. Vybírat přitom mohou mezi novinkami z oblasti dopravy, krizových událostí, kultury, sportu, voleb či zastupitelstva," zpřesnil mluvčí.

Prostřednictvím krátkých textových zpráv se přitom lidé mohou dozvědět také to, zda radnice v místě jejich bydliště neplánuje blokové čištění. "Samostatnou kategorii tvoří blokové čištění ulic, kde si zájemce označí navíc lokalitu svého bydliště," doplnil starosta Milan Richter (ODS). Jak ujistil, obyvatelé rozhodně nemusí mít strach, že by je radnice zasypala desítkami textových zpráv. "Mělo by se jednat opravdu o ty nejdůležitější události či zprávy z daných oblastí života," tvrdí.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA