REKLAMA

mobil smsTermín třídních schůzek, školy v přírodě nebo nesplnění domácího úkolu se mohou dozvědět rodiče dětí ze Základní školy Na Dlouhém lánu v Praze 6 prostřednictvím SMS zprávy. Mediafax o službě v pátek informoval mluvčí Prahy 6 Martin Šalek.

První rodiče, kteří dostávali esemesky o aktuálním dění ve škole jsou rodiče žáků pražské Základní školy v Kolovratech. "Je to vynikající pomocník, když potřebujeme rychle řešit situaci a znát názory rodičů," uvedl ředitel školy Pavel Bednář. Myslí si, že zprávy jsou pro rodiče pohodlnější než psaní do deníčků, žákovských knížek nebo lepení papírků.

REKLAMA

Do projektu "Školní InfoKanál" se již zapojilo několik škol. "Rodiče se pomocí textových zpráv včas dozvídat o školních akcích, třídních schůzkách nebo dojezdech do cíle svých dětí v případě výletů, kurzů nebo škol v přírodě. V neposlední řadě ovšem mohou být varováni před různými nebezpečími, která na jejich děti číhají," vysvětlila Jana Mertová, ředitelka společnosti, která SMS projekt do škol dodává.

Projekt SMS mohou využívat školy všech kategorií. Učitelé mohou zprávy ovládat z mobilního telefonu a pomocí jedné esemesky obešlou všechny rodiče například se sdělením, že dojeli v pořádku do místa.

Od začátku školního roku se rozhodli systém využívat kromě Základní školy Kolovraty v Praze, Základní škola Nová Ves pod Pleší, Obchodní akademie a Vyšší odborná škola ve Valašském Meziříčí, Základní škole Josefa Gočára v Hradci Králové či Mateřská škola Mašinka v Lysé nad Labem.

Zdroj: MEDIAFAX


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Facebook i-Vysočina.cz

REKLAMA